logo

trugen jacn

ABD’DE DOĞU TÜRKİSTAN’DA KÖLE/İŞÇİ ÇALIŞTIRILARAK ÜRETİLEN ELDİVENLERE EL KONULDU

نيۇ-يورك پورتىدىكى ئامېرىكا تاموژنا ۋە چېگرا قوغداش (CBP) خادىملىرى خىتايدىن كىرگەن، ئۇيغۇر رايونىدىكى تۈرمە ياكى  جازا لاگېردىكىلەرنىڭ ئەمگىكى بىلەن ياسالغان دەپ گۇمان قىلىنغان يالغان چاچ ۋە قوشۇمچە بۇيۇملارنى تەكشۈرمەكتە. 2020-يىلى 29-ئىيۇن.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

ABD Gümrük ve Sınır Kurumu Muhafızları, Los Angeles’taki Long Beach limanında Uygur bölgesinde köle/işçi olarak zorunlu çalıştırılması ile üretilen 32 kutu kadın deri eldivenine el koyduğu açıklandı.

Özgür Asya radyosunun ABD Gümrük ve Sınır İdaresi’nin kurumsal web sitesine dayandırdığı haberinde 32 kutulu eldiven Jowan Garment Company ve Baoding’deki bir ticaret şirketi tarafından, Uygur Özerk Bölgesinin İli vilayetinin Celilyüzü ilçesindeki bir sanayi işletmesinde üretilmiş olduğunu açıkladı.

ABD.yönetimi Çin’in yönetimindeki Uygur Özerk Bölgesinde yaşayan Uygurlara karşı sistematik insan hakları ihlallerine giriştiğini ve bu yıl eylül ayında ürünlere el konulduğunu söyledi. ABD Gümrük ve Sınır Dairesi ayrıca genç bir giyim firmasının birkaç kalem ithal ürününe el konulduğunu de bildirdi.

ئىشچىلار ئۈرۈمچىدىكى داۋالاش ئۈسكۈنىلىرى زاۋۇتىدا قوغداش كىيىمى تىكىۋاتقان كۆرۈنۈش. 2020-يىلى 27-يانۋار، ئۈرۈمچى.

Haberde bu ithal kadır deri eldivenlerinin zorunlu çalıştırma ürünü olup olmadığını belirlemek için bir ay süren bir araştırma yapıldığını ve araştırmalar sonucunda bu sonuca varıldığını ve mallara de elkonulduğu açıklandı.

 Gümrük komiseri vekili Mark Morgan, “Trump yönetimi Çin Uygurların Köle/İşçi olarak zorunlu çalıştırma zulüm ve vahşetine karşı sert tedbirler alıyor ve almaya devam edecektir. Zorla çalıştırma yalnızca işçileri taciz etmek ve yıldırmakla kalmıyor, aynı zamanda Amerikan şirketlerine ve ekonomisine de zarar veriyor.”” açıklamasında bulundu.

Share
198 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ