logo

trugen jacn

ABD’DEN ÇAĞRI : ÇİN’İN UYGUR SOYKIRIMINA TEPKİ İÇİN PEKİN OLİMPİYATLARINI BOYKOT EDİN!

ABD.D.D.D.D. Bakanı Blinken Mükkefiklerine ve dışiş Pekin Kış Olimpiyatlarını boykot yapmaya çağırdılar. Çin’in eğitim kamplarından kurtulanlarla buluşan ABD Dışişleri Bakanı Blinken, dünya genelindeki ortaklaşa seslenerek, “Çin’in hedeflerimizi ve insanlığın suçlarını bizimle birlikte kınamaya ve yönlendirilen hedeflerden tedarik zincirinden hedef için hedef için atmaya atmaya” dedi.

Blinken'dan Çin'e karşı net tavırları: Ortaklarımızı boykota çağırıyoruz

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Çin’in Doğu Türkistan’daki Uygur Türkleri üzerinde uyguladığı insanlık dışı politikaları tüm uyarı ve çağrılara rağmen devam ediyor. Çin, etnik ve kültürel soykırım uygulama ısrarını sürdürürken birçok ülke Çin’i kınayan açıklamaları peş peşe yayımlamayı sürdürüyor. Fakat Çin’e karşı ve insan haklarından yana tutum almamakta direnen ülkeler de mevcut.

ABD’DEN ZULÜM KAMPLARINDAN KURTULAN UYGUR TÜRKLERİNE ZİYARET

ABD ise Çin’in Uygur Türklerine uyguladığı zulme karşı tavrını net şekilde ortaya koyan açıklamalar yayımlaya devam ediyor. Son olarak ise ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerinin ve diğer etnik azınlıklarının zorla tutulduğu gözaltı kamplarından kurtulan Uygur Türkleri ile buluştu.yanıp sönen.jpg

BLINKEN: ORTAKLARIMIZI SOYKIRIMI KINAMAYA ÇAĞIRIYORUZ

“Dünyanın genelki ortaklarımızı, (Çin Halk Cumhuriyeti’nin) Sincan’da olması gerekenleri ve onların suçlarını kendileriyle birlikte hedefliyoruz.

nedprice.jpg

FİYAT: ZULME SESİNİ YÜKSELTENLERİ DESTEKLEMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ

ABD Dışişleri Sözcüsü Ned Price, buluşmanın amacının, “Çin Halk Cumhuriyeti’nin insanlığa karşı sorumlularına ve Uygur’a oğlunu çağırmasını yinelemek” olduğu karşıken, Çin’e tutumlarını şu sözlerle net olarak seç: Bu zulme karşı desteklemeyi tamamlamayı tamamlamayı tamamlamayı sürdürmeyi sürdüreceğiz.

Share
192 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ