logo

trugen jacn
30 March 2020

ABD. KONGRE ÜYESİ MARC RUBİO : ÇKP.’NİN HAKİM OLDUĞU ÇİN YALANCI BİR HÜKÜMET

ئامېرىكا كېڭەش پالاتاسىنىڭ ئەزاسى ماركو رۇبيۇ ئەپەندى يىغىندا سۆزلىمەكتە. 2019-يىلى 4-ئاپرېل، ۋاشىنگتون.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çinvirüsü Covid-19 salgını yüzünden zor günler yaşayan ABD’de Çin Virüsünü gizleyerek zamanında tedbir almayan ve tüm dünyaya salgın halinde yayılmasına sebep olan Çin yönetimini eleştiren ve tepki gösteren ÇKP karşıtı açıklamalar bir biri ardı sıra gelmeye devam ediyor.

Çin yönetiminin bu akıl almaz tarzda dünyayı aldatan ve ABD ve dünyayı büyük felaketlere sürükleyen Çin yönetimini eleştiren en son açıklama ABD Kongresi üyesi Marc Rubio’dan geldi.

Kongre üyesi Marc Rubio yaptığı açıklamada şunları söyledi , ” ABD’de Çinvirüsü’na yakalananların sayısı 130 bini geçti.Çin Wuhen’de başlayan bu salgını uzun süre gizleyerek ve gerekli tedbirleri almayarak bugünkü dramatik felaketin meyedana gelmesine sebep olmuştur. Ayrıca Çin kendi ülkesinde bu salgından ölenlerin sayısını özellikle gizlemekte ve gerçekleri gözardı etmekte ve uluslararası toplumu kandırarak aldatmaktadır.

Çin Yalancı Bir Hükümet

Kongre Üyesi Rubio sözlerini şöyle sürdürdü ; “Çin Komünist Partisinin hakim olduğu Çin’de mevcut hükümet .yalancı bir yönetimdir. Çin’deki kayıplar hakkında yalan beyanda bulundu.Bu nedenle biz Çin’deki gerçek ölü sayısı hakkında bilgi sahibi değiliz. Çin, Salgının çıktığı tarihten bugüne kadar sürekli yalan söylemeye devam ediyor. Çin sadece sosyal ilişkilere önem verdikleri için doğruları gizliyor. Ayrıca,Çin müstebit bir hakimiyet.Bu nedenle Çinvirüsü’nün çıktığı Wuhan ve diğer kent ve eyaletleri askeri kuşatma altına alarak dünyadan tecrit etti.Bu bölgelerdeki insanı krizi dünyadan gizledi.Bu durum ise çağdaş bir devlet ve insan haklarını önem veren bir ülkenin uygulaması asla olamaz.”Şeklinde konuştu.

Kaynak : https://www.rfa.org/uyghur/xewerler/marco-rubio-03292020215225.html ( Özgür Asya Radyosu-rfa.org.Uyghur)

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
396 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ