logo

trugen jacn

HEM MÜSLÜMAN,HEM TÜRK OLAN DOĞU TÜRKİSTAN’I NEDEN UNUTUYORSUNUZ ?

Çin'in Uygurlara Zulüm karikatür ve resimleri ile ilgili görsel sonucuHamit Göktürk  ( UYHAM- Uyghurnet.org. Yayın Yönetmeni )

Çin’in işgalı altındaki Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerini dini,kültürel ve etnik olarak toptan yok etme amaçlı uygulamalarına karşı batı dünyasından tepkiler gelmeye devam ediyor.
Tük-İslam dünyasının ümit,ilham ve ışık kaynağı Aziz Türkiye’mizi dört bir yandan kuşatma altına alarak kendi bölgesinde boğmak  isteyen iki yüzlü Batı, bu kez Doğu Türkistan’da Çin’ in Müslüman Türklere  yönelik Müslümanca  isim yasağına bir  biri ardına yayınladıkları bildiriler ve yapatıkları açıklamaları ile   tepki göstermiş bulunuyor.
Uluslararası İnsan Hakları İzleme Örgütü Çin hükümetinin ülkede yaşayan Müslümanların ön adlarına getirdiği yasağı sert bir dille eleştirdi. Örgütten yapılan açıklamada “Bu absürd bir sınırlamadır” ifadesi kullanıldı.
Batı’nın bu iki yüzlülüğüne karşı “TEK YÜZLÜ – ONURLU,İNSAN HAK HUKUK VE MAZLUMLARI SAVUNMAK AMACI İLE KURULDUĞUNU ÖNE SÜREN VE EN ÖNEMLİSİ DE İSLAMİ TANIMLI ” Türkiye ve İslam Ülkeleri merkezli STK.larndan hala hiç bir ses ve soluk çıkmaması çok büyük bir hayret ile karşılanmakta ve düşündürücü bulunmaktadır.
Çin’in bu insanlık dışı   vahşet uygulamasına    batılıların yaptığına benzer bir bir basın açıklaması tarzında bile tavır takınılmaması ve tepki gösterilmemesi insanı,milli ve islami bir tutum ve davranış asla değildir.
İslam İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere Ülkemizde sayıları on binlerce olduğu düşünülen insan hakları Tandanslı STK.ların en azından batı’nın Doğu Türkistan konusunda gösterdiği bu son insanı tutumu dahi göstermemeleri ve suskunluğunu sürdürmeleri  ” SEBEP VE GEREKÇELERİ NE OLURSA OLSUN ”  anlaşılamaz  ve hiç bir şekilde izah edilemez  bir  tarihi gaflet olacaktır.

Eğer  Türk-İslam dünyasının Sivil Toplum Örgütleri  Doğu Türkistan’da Çin’in uyguladığı bu yeni “Aşırı Dinciler ve Terörle Savaş” yasasına karşı seslerini çıkarmaz  ve insani ve vicdanı görevlerini yapmaz iseler kendileri ile birlikte ortak noktada hep   eleştirdiğimiz ” İKİ YÜZLÜLÜK VE RİYAKARLIK ” suçlaması ile  bu kez bizzat kendileri karşı karşıya kalacaklardır.

Peygamber Efendimiz (SAV.) bir Hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyorlar ;

” İLİM,ÇİN’DE DE OLSA  ÖĞRENİNİZ.”

Çin’in akıl almaz soykırım uygulamaları  karşısında kutsal islam inancını,dini ve milli kimliklerini korumak için kan dökmekte ve  can vermekte olan  Doğu Türkistan’ın  Müslüman Türkleri   olarak Türk-İslam  ve insanlık  dünyasına sesleniyoruz ;

” ZULÜM,ÇİN’DE DE OLSA DURDURUNUZ  !!! “

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1814 Kez Görüntülendi.