logo

trugen jacn

3 DEVLET,TEK MİLLET VE ÇİN’İN İŞGALİNDEKİ DOĞU TÜRKİSTAN

HALİS ÖZDEMİR

Halis ÖZDEMİR

Kardeş Azerbaycan, kardeş Pakistan ve kanayan yaramız kardeş Doğu Türkistan!

Çin’in Doğu Türkistan da insan hakları ihlalleri yaptığı gerekçesi ile BM de otuzdokuz ülke Çin’i uyardı!

Kardeş Azerbaycan’a Ermenistan’ın fütursuzca, hayasızca, ahmakça saldırısından sonra Azerbaycan ve Türkiye gereğini yapmış, şımartılan ve perde gerisinden kardeş Azerbaycan’a dolayısı ile Türkiye’ye yapılan saldırı suratlarına çarpılmış ummadıkları karşılıkla tarihi bir ders verilmiştir.

Doğrusu budur ve yapılmıştır.

İngilizlerin, Hint-Moğol veya Mughal İmparatorluğu diyerek Türk kimliğini gizlemeye çalıştığı Babürlüler’in torunları bugün Hindistan ve Pakistan’da yaşamaktadır. Pakistan’da yaşayan Türk nüfusunun elli milyonun üzerinde olduğu, Hindistan’da ise yüz milyonun üzerinde Müslüman Türk yaşadığı ifade edilmektedir.

Kardeş Pakistan devleti ve milleti her zaman olduğu gibi bir kenarda sessizce durmamış ya da diplomatik bir takım ezber kelimeler yerine kardeşliğin gereğini yaparak üç devlet tek millet olduğunu göstermiştir. Pakistan bunu gönülden yapmaktadır.
Türkiye böylelikle yenilir yutulur edilgen olmadığnı dost düşman herkese göstermiştir.
Türk milleti hinterlandını bilmeli ondan da öte Doğu Türkistan’da da sorumluluğunu müdrik olarak gereğini yapmalıdır. Böyle olmak dışardan bakıldığında sorumlulukları bakımından başına iş almak gibi görünse de hiç de öyle değildir bu durum Türkiye’yi güçlendirir.

Türkiye nasıl kardeş Azerbaycan’a gönülden ve her türlü faturayı göze alarak destek olmuşsa; Doğu Türkistan’a da aynı desteği vermesi hem tarihi sorumluluğu hem kardeşlik sorumluluğu hem de zulme sessiz kalmamak sorumluluğunun gereğidir.
Doğu Türkistan’da insanlık dramı yaşanmakta kardeşlerimiz yok edilmekle karşı karşıyadırlar.

Milyonlarca Uygur Müslüman çocuklarına  asimilasyon, milyonlarca Uygur Müslümanları ise eğitim adı altında toplama kamplarında işkenceler altında tutulmakta sonra da ağır cezalar verilerek hapse atılmakta ayrıca Türkiye’ye eğitim öğretim için  gelenlerin aileleri suçlu ve terörist ilan edilerek hapsedilmekte sağ kalanlar ise köle işçi olarak Çin fabrikalarında karın tokluğuna çalıştırılmakta oldukları mağdur yakınları tarafından feryat ile anlatılmaktadır. Köle işçi çalıştırarak ucuz işçilikle ucuz maliyet diyerek Türkiye’ye olduğu gibi bütün dünyaya mallarını satmaktadırlar.

Çin malı ithalatı yaparken, ürünlerini alırken o ürüne Uygur Müslümanlarının kanının canının karıştığını unutulmamalıdır! ÇİN MALLARINA BOYKOT UYGULANMASInı Uygur Müslümanları Türkiye halkı ve vicdan sahibi insanlıktan beklemektedirler.

Doğu Türkistan’daki yaşananları görmemezden gelerek veya hele zamanı var diyerek 
Çin ile ilişkilerimizi hiçbir şey olmamış gibi sürdüremeyiz. Bu durum Türkiye’yi tarihi sorumluluktan kurtaramaz.
Türkiye’nin Çin Devletine karşı tavrını çok açık bir şekilde göstermesi Türkiye’yi zor durumda bırakmaz bilakis Türkiye’yi gerçek konumu ve kimliği ile dünyaya anlatır ve tanıtır. Türkiye güçlüdür Türkiye’nin olmazsa olmazları vardır ve Türkiye ile dostluk yapacak ticaret ve ilişkiler geliştirmek isteyen başta Çin olmak üzere bütün dünyaya gösterilmiş olunur.

Büyük devlet olmak büyük millet olmanın gereği budur inanıyorum ki gereği yapılacaktır.
Türk Milleti Türkiye’den ibaret değildir.
Doğu Türkistan denildiğinde herhangi bir devletten söz etmediğimiz bilinmelidir. Doğu Türkistan ata yurdumuzdur, Doğu Türkistanlılar da kan kardeşimiz din kardeşimizdir.

Çin ile oturup Çin’e bu durumu düzeltmesi gerektiğinin bizim için olmazsa olmazımız olduğu anlatılmalıdır.
Dış ticaret derseniz bu işten Çin karlıdır. İthalatımız ile ihracatımızın oranı onda bir mertebesindedir. Kaldı ki tam tersi olsa bu işten Türkiye karlı olsa neye yarar Çin’in elinde Uygur Müslümanlarının kanı canı olduktan sonra.
Türkiye kardeşlerine karşı işgalci, soykırımcı tavır içinde olan Çin’e karşı durumunu dünya alem duyacağı anlayacağı bir şekilde ilan etmelidir yarın çok geç olacaktır.

Türk milleti kardeşlerine yapılanlara karşı sessiz olamaz.
Tarihi milli dini sorumluluğumuz var.
Asya ülkeleri ve dünyanın diğer yerlerinde yaşayan dörtyüz milyon civarında kahır ekseriyeti Müslüman olan Türk yaşamakta ve bütün mazlum milletlerin olduğu gibi  hepsinin umudu Türkiyedir. Bu umudu boşa çıkaramayız. Ayrıca başta Çin olmak üzere onların bize; bizim onlara ihtiyacımızın çok ötesinde ihtiyaçları vardır.

Çin’in KUŞAK YOL PROJESİ bir daha bir daha düşünülmelidir!
Doğu Türkistan bu yol üzerindedir ve başına gelenler ortadadır.
Kuşak yol projesi dünyanın başına bela olacaktır bu böyle bilinmelidir.
Kuşak yol projesine ABD ve Batı karşıymış biz de karşı olursak onlarla aynı çizgiye gelirmişiz falan laflarını bir kenara bırakın kim hangi maksatla yanında ve karşısında olursa olsun biz bize düşen idrak ve ferasetle davranmalı gereğini yapmalıyız.

Çin Asya ve Afrika ülkelerinde Emperyalist, İŞGALCİ, YAYILMACI politikalarını sürdürmekte olduğunu görmemezlikten gelemeyiz. Kırgızistan bıçak sırtında yaşamını sürdürmekte fiili olarak ekonomik işgal ile birlikte Çin nüfusu işgalini yaşamaktadır. Hakeza Kazakistan ve bölge ülkelerinde Çin tehdidi altında yaşamakta onun için Kazakistan baş şehrini ülkenin daha içlerinde olan Astanaya taşımıştır.

Türkiye’nin açık tavrı herkese örnek olacaktır.
Türkiye Çin ile ilişkilerinde Çin’in şimdiye kadarki sicilini görmeli ve dikkatli olmalıdır.
ABD ve Batı Emperyalist ve sömürücüdür.

ABD ve batılı bazı devletler sömürür zenginlikleri alır bunu yaparken de hiç acımadan insanların evlerini başlarına yıkar canlarını almaktan geri durmaz elde avuçta ne varsa alır ve gider. Çin ise; İŞGALCİ VE YAYILMACIDIR. Girdiği ülkeye nüfusu ile yerleşir ve bir daha çıkmaz!
Girdiği ülkelere iş yapıyoruz kredi veriyoruz diyerek giriyor ve oraya yerleşiyor.
Afrika’ya bakınız Çin’in iş yaptığı ülkelere bakınız.
Doğu Türkistan Çin’in işgali altındadır.
Uygur Müslümanları yok edilmekle karşı karşıyadır. Sessiz kalamayız. 
Ses vermekte geç kalamayız. Uygur Müslüman kardeşlerimizin Türkiye’den haklı beklentileri vardır ve yürekleri burkuktur. Bu sebeple Devletimiz  girişimlerini alenen yapmalı. Türkiye’nin duyarlı olduğu gösterilmelidir. Çin’in karartıcı, yanıltıcı propagandaları artık sökmemektedir. Gerçekler gün yüzüne çıkmıştır.
Zulüm karşısında susamayız 

Türkiye Çin, BM, AB ve bütün uluslar arası kuruluşlar nezdinde girişimlerde bulunmalıdır.

Ses ver Türkiye ses ver Türk milleti!

Ses ver ki verdiğin ses arşı alayı titretsin.

Müslüman Türk milletinin varlığı yeniden ayağa kalktığı bütün dünya tarafından bilinsin zalimlerin uykusu kaçsın.
Dünya müslümanları ve zulüm sömürü altında inim inim inleyen mazlum milletlerin Türkiye’ye olan umutları yeşersin mazlumlar zalimlere galip gelsinler.
Müslümanlar kardeştir.
İstediğimiz kardeşliğin gereğinin yapılmasıdır.


Vesselam..

KAYNAK : https://www.bursaarena.com.tr/uc-devlet-tek-millet-ve-dogu-turkistan-makale,5078.html?fbclid=I

Share
278 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ