logo

trugen jacn

05 TEMMUZ 2009 ŞANLI URUMÇİ DİRENİŞİNİN KADIN KAHRAMANLARIMIZ

Bir 12 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava görseli olabilir

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA AMERKEZİ(UYHAM)

Doğu Türkistan Türk işgallerinin zamancilerine karşı mücadelede planlı ve milli direşlerde ve şartlara göre her zaman cesur ve kahramanlara rastlanmaktadır.

Şanlı azatlık savaşlarımızda Uygur Türklerinin iffet, Namus ve kahramanlık timsalı Dilşat Sultan, Azatlık kahramanı Nazuğum(Nazikkız) Doğu Türkistan devletinin savaşlarında savaşlarında savunmada savunmada siper in şehitlik mertebe yükseliş Rizvangül ve diğer kahramanlarımız buna birer örnektirler.  

05 Temmuz akşamı Uylgur 2009’da bulunduklara askerlerin kuduru askerleri gibi içinde içinde bulunan Çinkon ihtiyaçlarının evinden kalıplarından örneklenen katilleri Uygurların olan semtlerin gösterilerini kontrol edecekleri var. Bölgeyi giriş ve çıkışlara kapatarak abluka izliyoruz. Bölgenin elektriğini kesmiş telefon ve internet iletişimini sansürlemiştir. Daha sonra ise, bu Üniformalı Terörist sürüleri ev ev olayını oluşturdu. Uygur erkeklerini varana kadar gözden çocukluktan hepsetmiştir. Çin güçlerinin bu terörü sabaha kadar devam etmiştir.Ertesi sabah bu kuşatma ve abluka kaldırılmıştır.Eşleri, çocuklar Uygur Hanımları bu eşleri ve yeniden serbest bırakılmaları için top barışçıllere gösteri başladı.Bu gösterilerde cesaret ve kahramanlıkları hafızalara kazınan Kadın Kahramanlarımızdan bazıları.

Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir

1-Tursungül Hanım, Aksayan bir ayağı ve elindeki bastonu ile alımın alımının önüne çıkan yiğit ve tutuklanan ve azaltılmış serbest bırakılmışlarını isteyen Tursungul Hanımcıların Zırhlı TOMA ve tanka tercihzca dikilmiştir. Çin’de yetki isteyen Tursungül Hanımın yüksek sesle konuşulacaktır.

Bir 6 kişi, duran insanlar, askeri tulum ve açık hava görseli olabilir

2- Mavi Tişörtlü Kök Börü Kızı : Doğu Türklerince bu, anılan ve hatırlanan bu kahraman ve cesur kız hakkında edinilen göre bu Mavi Tişörtlü Kahraman aslen Kaşgar’ın Yenihisar ilçesinden 7 çocuklu Kasap birnın kızıdır. 06 Temmuz’daki Uygur Hanım Kızlarımızın protesto gösterilerine katılmış ve ön saflarda yer almıştır. Bu kahramanlıklara Prooküler çocuklar tarafından sıkılan çocuklarla karşı karşıyarlar ve işlerine seslenmiş ve tutukluygur babalar ve küçük çocuklarını güçlü ve bu ve benzeri kahramanlıklara son derecean yüksek sesle haykırmış ve zihinlerde canlandırılmıştır.

O modellerde olan tüm yakın medya çekimlerindeki çekimleri

etkisinde bırakmıştır.Bir bir veya daha fazla kişi, duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Mavi Tiş’in kendi dünya çapındaki Çin yerleşimindeki “Doğu Müslüman’da Müslüman Türklerin evlerinin ve Çin Halk Yönetiminin asla kabul etmelerini bir araya getirebilen birkaç bu resim ile tasvir edilmiştir.

Temmuz 2009 Urumçi şanlı kızımızın kızını ve ellerinin yumruklarını sıkmış durumdayken ÇKP’nın tahmin ve hevesli güçlerine cesaretle sallama ve yüksek sesle protosto edilmiş olması gerektiği gibi düşünülmüş ve kesinlikle Uygur Türklerinin küçültülmüş şekilde yer almış ve 05 bedenlere kazınmış.

Tursun Hanım ile Maduru Kız “kahraman Uygur bu firmai Doğu Türkistan’ı sürdürecek olan Çin karşıi ve zulmüne uyanışının ve başkaldırısı ve devam etmek için içinde kalacaktı. bir meşalemiz çocuklarla birlikte.

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Mavi renkli bu Kahramanımızın kızlarında, resimdeki kızlarda 15-16 yaşlarında gibi görünüyor. Ama o gün boyunca. Protestodan asla unutulmadığı için. Eğer bu Kahraman kız ise, Allah bu cesur kızı onun zamanını korusun.Çinli işgalciler eğer Hititler Allah şehadet nasiplerini versin. 

5 Temmuz 2009 küçük kahramanları simaları; elindeki baston u ile işgalcilerin tanklarına kahramanca öne çıkan ve direnen Tursungül Hanım ile Çin karşı güçlerine karşı yiğitçe yumruklarını sıkarak Mavi Tişortlu Kök Börü kızımızı dahil olmak için çoklar yaratmıştır.

Çocuğunun, başkaldırının ve isyanın ve onun çağın kahramanları gelecek nesiller için bir yol bir meşale ve onlar için bir rol modeldir.

Uygurumuzun Türk işgalcilerinin ve sömürgeci Çinyalizminin baskı zulüm ve şiddetperlerine karşışanlı bebeklerinin 12. Yıldönümünde “bu iki kadınımız ile kahraman ile kezülen kahraman ve adsız ölümlerini, bir asla daha minnet ve için çocuk yad.

Teşekkür: Yazının hazırlığında Uygurca günlüğünden yararlandığımızda Washington DC’de oturan Sayın Nuri Musabay’a teşekkür ediyoruz.

Share
197 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ