logo

trugen jacn
04 December 2018

ÇİN NAZİ KAMPI MAĞDURU TURSUN KAMPLARDAKİ KORKUNÇ İŞKENCELERİ ANLATTI

MAĞDURUSon zamanlarda göçmenler, mülteciler ve iltica hakkında çok fazla öfke var. Sol ve ana akım medya, Karavan göçmenlerinin, Trump yönetiminin sınır politikalarını çarpıştıran amiral gemisi, meşale taşıyan meselelerden biri olarak gördükleri kötü ortamı kullandı. Birçoğu, durumu Holokost sırasında sığınmaya çalışan Yahudilerle bile karşılaştırdı .

Şu anda bahsetmediğimiz şey, gerçekte nesli tükenmekte olan mültecilerin kötü durumudur, şu anda, “yanlış” Tanrı’ya inanmanın “suçu” için işkence ve ölümle karşı karşıya kalan insanlar.

Washington, DC’de bir Ulusal Basın Kulübü görüşmede 29 yaşındaki Mihrigul Tursun Uygur Müslüman azınlık üyesi, ayrıntılı dini azınlıkların o ve en fazla 2 milyon üyeler elinde uğradığı korkunç işkence ve taciz Çin hükümeti.

Gazetecilere konuşan Tursun, Çin’in “etnik birlik eğitim merkezleri” olarak bilinen toplama kamplarından birinde tutulduğunu söyledi. Başını traş etti ve uykusuz dört gün boyunca sorguya çekildi. Anadili, dini ve kültürel uygulamalarını terk etmeye zorlandı. Her gün, Komünist Partiyi öven şarkıları ezberlemek ve şarkı söylemek zorunda kaldı. Ağızda köpürene ve bayılıncaya kadar elektroşok tedavisi verildi. Bilincini kaybetmeden önce hatırladığı son cümle “Uygur olmak bir suçtur”.

2015 yılında Tursun ilk kez gözaltına alındı. Bebek üçüzlerinden ayrıldı. Üç ay sonra serbest bırakıldığında, bebeklerinden biri öldü, diğer ikisi ise bilinmeyen nedenlerle ameliyat edildi. Tursun, önümüzdeki üç yıl içinde iki kez daha gözaltına alınacaktı.

Üçüncü dersi sırasında, Tursun, 60 başka kadınla birlikte küçük bir hapishanede üç ay geçirdi. Kadınlar, esrarengiz hapları almaya ve kanamaya ve menstruasyona neden olan beyaz sıvı içmeye zorlandılar. Tursun, hücresindeki kadınların dokuzunun orada üç ay boyunca öldüğünü söyledi.

Sonunda Çin’e dönmek için emirlerle serbest bırakıldı, ancak Kahire’den Tursun ABD yetkilileriyle iletişime geçebildi ve Eylül ayında ABD’ye geldi.

Glenn, Çarşamba günkü “The Glenn Beck Radio Program” bölümünde Tursun’un korkunç hesabına tepki gösterdi ve ana akım medyanın bu “gerçek mültecilerin” sıkıntılarını görmezden geldiği izlenimi verdi.

“Şimdi sol ve ana akım medyanın öfke nerede?” Glenn sordu. “Bunlar gerçek mülteciler. Bunlar televizyonda gördüğümüz insanlar kafeslerde ateşe verildi – ve onlar [medyada] umursamıyor gibi görünüyorlar.”

“Bu öfke ve esas olarak erkeklerden oluşan grup için bu kırılmış yürek var … iş ve eğitim için buraya geliyorlar. Nesli tükenmekte olan mültecilerin gerçek durumlarından bahsetmiyorlar – hayat ve ölüm meselesi olarak ilticaya ihtiyaç duyan insanlar ” o devam etti.

“Bu hikayeyi bugün neden haberlerde duymuyoruz? O (Mihrigul Tursun) ülkemizde. O ülke ile ticaret yaparken ne yapacağımıza karar vermeye çalıştığımız bir ülke hakkında konuşuyordu” diye ekledi Glenn. ” İki milyon insan işkence ediliyor ve sınırdaki mültecilerden bahsediyoruz.”

Glenn’den daha fazlasını duymak için yukarıdaki video klibi izleyin. Daha fazla bilgi burada .

Mihrigul Tursun gibi insanlara yardım etmek için harekete geçmek istiyorsanız , dünya çapında Hıristiyanlara ve diğer zulüm gören azınlıklara yardım etme misyonunda Glenn ve Mercury One’a katılın .

Glenn’den daha fazlasını görmek için “ The Glenn Beck Radio Program ” ı ziyaret edin ya da TheBlaze hafta içi 09:00 öğlen ET’de canlı dinleyin .

Daha fazla Glenn ister misin? Onu Facebook ,   Twitter ve YouTube’da kontrol et .

Daha fazla klip
Share
555 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ