logo

trugen jacn

TÜRK OCAKLARI : ÇİN’İN KAMPLARINDAKİLER MÜSLÜMAN VE TÜRK, BAHT UTANSIN !

Türk Milletinin asırlık çınarı, sönmeyen ateşi ve İLELEBED tütecek Milli ocağı Türk Ocaklarımız Doğu Türkistan konusunda daima ve her zaman en önde ve ileri cephe’de !
Türk Ocakları Genel Başkanı Prof.Dr. Sayın Mehmet Öz Hocamız
BM.İnsan Hakları Yüksek Konseyi üyesi 22 batı Ülkesi Temsilcilerinin ortak imzası ile Çin’e verilen uyarı mektubu ile ilgili olarak twitter hesabından bir açıklama yaptı. Genel Başkanımız Sayın Öz Hocamız açıklamasında ” Mektuba başta Türkiye olmak üzere hiçbir İslam ülkesinin destek vermemesine Twitter hesabından yaptığı açıklamasında “Doğu Türkistan’da kamplarda tutulanlar Müslüman ve Türk. Ne diyelim ? Baht utansın ! ” anlamlı ifadeleri ile serzenişte bulundu ve tepki gösterdi.

Türk Ocakları Genel Başkanı Sayın Prof.Dr.Mehmet Öz Hocamıza bu son Doğu Türkistan duyarlılığı için bir keez daha minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.(UYHAM

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof.Dr.Mehmet Öz Fotoğrafları ile ilgili görsel sonucu

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

22 ülke Doğu Türkistan’daki toplama kamplarında zorla tutulan Uygur Türklerinin derhal serbest bırakılması için Çin’e çağrıda bulundu. Konuyla ilgili başta Türkiye olmak üzere hiçbir İslam ülkesinden destek gelmemesine Türk Ocakları’ndan tepki geldi.

Çoğunluğunu Batılı ülkelerinin oluşturduğu onlarca ülke, Çin yönetimine ortak bir mektup göndererek Doğu Türkistan’daki toplama kamplarında zorla tutulan Uygur Türklerinin derhal serbest bırakılması için çağrı yaptı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, çizgiler ve açık hava



Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Japonya, İngiltere, Fransa, Almanya, İsveç, Letonya, Litvanya, Estonya, Danimarka, Norveç, Kuzey İrlanda, Hollanda, İzlanda, Lüksemburg, İspanya, Avusturya, İrlanda, Belçika ve İsviçre’nin de bulunduğu toplam 22 ülke büyükelçisi tarafından imzalanan 8 Temmuz tarihli mektupta Doğu Türkistan ile ilgili ortak ve net bir tutum belirtildi.

mehh.png

Kaynak : Yeniçağ: Türk Ocakları: “Doğu Türkistan’a destek veren tek İslam ülkesi yok”

Share
992 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ