logo

trugen jacn

HOLLANDA’DA KAYBOLAN KEDİ HABER,ÇİN’İN TÜRKLERE SOYKIRIMI İSE HABER DEĞİL!

Hollanda'da Belçika'da iki yıl önce kaybolan bir kedi bulundu

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

T.C.devletimizin resmi yayın kurumu TRT,yeni bir skandala imza attı,Çin’in Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm ve soykırım cinayetleri ile milyonlarca Türk’ün Çin tipi Nazi Kamplarında hukuksuz tuttuğu Türklerı görmedi ve duymadı. Veya bilse de haber değeri olarak görmediği için haber yapmadı. Buna karşılık TRT. Hollanda’da kaybolan bir kedinin kaybolması ve bulunması olayını haberleştirerek bültenlerinde yer verdi. TRT’ye göre Hollandalı Kedinin kaybolması ve bulunmasının haber değeri var, ancak milyonlarca Türkün kamplarda hapsedilmesi ve katledilmesinin haber değeri yok ! Bu sebeple Çin’in Türk soykırımını görmüyor ve duymuyor ve gündeme getirilmiyor .

HOLLANDA’DA KAYBOLAN KEDİ HABER,ÇİN’İN TÜRKLERE  SOYKIRIMI  İSE  HABER DEĞİL!

TRT’nin Uygurca haber Sitesinde yer Alan Kedi Haberinin ayrıntıları Şöyle ;


Hollanda’nın Rotterdam kentinde Mayıs 2018’de ortadan kaybolan bir Dişi kedi, geçtiğimiz hafta sonu Rotterdam’a 90 km mesafedeki Belçika’nın Tottenham kentinde ortaya çıktı.

Hayvan Bakım Merkezi’nde bir kedinin sağlık kontrolü sırasında ” PZT ” adlı bir hayvansever gurup tarafından bir kedi bulunduğu haber verildi. Kedinin kontrolü sırasından boynundaki kimliğinden sahibinin adresi ve telefon numarası çıktı.

Araştırmalar sırasında kedi sahibinin kedinin kimlik kartında belirtilen adresten başka bir adrese taşındığı taşındığı ve yazılı telefon numarası kullanmadığı ortaya çıktı.

Belçikalı hayvan severler, kediyi sahibine teslim etmek için sosyal medyada bir kampanya başlattığı bildirildi. .

Avrupa ülkelerinde Kedilere kimlik takılması ve evlerde tutulması yasal bir zorunluluk olarak kabul ediliyor.


Share
352 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ