logo

trugen jacn

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ YAVUZ AĞIRALİOĞLU : ÇİN’İN TÜRK SOYKIRIMINA SESSİZ KALAMAYIZ !

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu,TBMM’de düzenlediği basın toplantısında ülkemiz ve dünyadaki gelişmeler hakkında görüşlerini açıkladı ve Doğu Türkistan sorununa da değindi.

İYİ Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu Çin yönetiminin Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere yönelik baskı,zulüm ve soykırım cinayetlerine sessiz kalmalarının mümkün olmadığını belirterek şunları söyledi ;

Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerinin durumu ile yıllardan beri haber alamadıkları ailelerinin sorunlarını dile getirmek için Ankara’da etkinlik yapmak isteyen 11 kişilik Doğu Türkistanlı grubun eylemlerinin engellenmiştir. Türkiye’de 5 milyon Suriyeliyi ağırlamak bir mecburiyetse Doğu Türkistanlıları da Suriyeli saysınlar. Hükümeti, Çin’i kınamaya ve oradaki Türklerin soykırımdan kurtulmaları için irade ve tavır koymaya davet ediyoruz. Çin’den gelecek kredi ve fonları düşünerek sessiz kalamayız. Böyle bir utanç Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmaz.” şeklinde konuştu.

http://www.ogunhaber.com/siyaset/iyi-parti-sozcusu-agiralioglu-ordu-egitim
Share
377 Kez Görüntülendi.