logo

trugen jacn
10 December 2016

İŞGALCI ÇİN’DEN AKILALMAZ BİR FAŞİST UYGULAMA DAHA : “ İKİZ AİLELER OLUŞTURMAK”

15326354_609969962520536_4966726935285018214_n

Çin’in Verdiği ” İkiz Aile Belgesi” Aile üyesinden biri Uygur’dur. Ama bu  “İkiz Aile Belgesi”‘nde  Tek Kelime Uygurca İfade  bulunmamaktadır. 

BU BELGE, HAN ŞÖVENİZMİ İLE ÇİN FAŞİZMİNİN AÇIK VE NET  BİR KANITIDIR.

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Pekin’in işgalı alatındaki Doğu Türkistan’a geçtiğimiz Ağustos  ayında atadığı Nazi kafalı Çin ırkçısı ÇKP.genel sekreteri Çen Çuvenggu akıl almaz Hitayist ve faşist uygulamalarını bir biri ardı sıra uygulamayı sürdürüyor.
Panhitayist Çen’in Camileri Merkezden idare etme,Ebeveyinlerin çocuklarına dini telkin etmelerini yasaklama, Cami cemaatını zorla azaltarak 15 kişiden az cemaatı olan Cami ve Meseçcitleri yıkma vebenzeri insanlık dışı Nazi uygulamalarından sonra bu kez etnik Çinliler ile Müslüman Türkler arasında “ İkiz Aileler Yaratmak” adı ile yeni bir  akıl almaz  uygulamayı daha yürürlüğü koyduğu bildiriliyor.

Özgür Asya radyosu haber portalında yer alan bilgilere göre Urumçi’ye yeni atanan ÇKP’nın genel sekreteri Çen geçtiğimiz ay içerisinide “İkiz Aileler Oluşturulması” yolundaki açıklamalarından sonra Doğu Türkistan’da bulunan tüm Çin işgal yönetim birimleri,ÇKP.bölgesel Genel Sekreterliği,Sözde Özerk Bölge hükümeti,sözde Halk Kurultayı ve Doğu Türkistan’da konuşlu ve direkt Pekin’e bağlı sözde İnşaat ve üretim ordusu (Bingtüen)  başta bütün devlet organlarının yüksek dereceli yönetileri Çen’in talimatı gereğince yönetimde görevli etnik Çinli memurlar ile  Müslüman  Uygur devlet memurları arasında ikiz Aileler oluşturmaya başladıkları bildirildi.
Çin’in resmi Tengritag haber sitesinde yer alan bir flaş haberde Sözde özerk bölge Hükümet başkanı Şöhret Zakir’ın Urumçi’de bulunan Karangutag(Kuenlun)Sarayında  Çen’in talimatına uyarak zorla evlendirilen  ve kendi aralıranda ikiz aile oluştudukları iddia edilen  300’den fazla “İkiz Aile”ye bir yemek ziyafeti verdiği bildirildi.

Sözde Bölgesel Halk Kurultayı’nın Başkanı Naim Yasin’in  de Urumçi’deki resmi Halk Sarayı’nda “İkizleşerek Akraba olan= Koşmaklaşip Tukkan Bolgan” aileler için bir birlerini daha yakından tanımaları için bir resepsiyor verdiği de gelen bilgiler arasında.
Tibet’teki diktatörlüğü sırasında yaptığı faşist temelli pançinist uygulamaları ile tanınan ÇKP.iktidarının Urumçi’ye tayin ettiği İşgal yönetiminin başı Çen,’ın bu uygulamadaki esas amacı Doğu Türkistan’da yaşayan ve Çinli olmayan Uygurlar başta diğer bütün Millet ve topluluklarını Çinliler ile evlenmelerini ve iç içe geçmiş ve kendi kimliklerinden uzaklaştırılmış aileler yaratmak ve bu  suretle bu kadim  Müslüman Türk ülkesinin tamamen etnik Çinlilerin yaşadığı bir toprak parçası haline getirmek olarak açıklanıyor.

ÇKP.’nin Doğu Türkistan’a atadığı yeni Hitay Şövenisti Çen,Tibet’te görev yaparken Tibeteliler ile etnik Çinlilerin evlenmelerini zorla teşvik eden benzer uygulamalara imza atmış ve kısmı bir başarı de elde etmişti. Tibet’te Çinlilerin ile evlenen Tibetlerin oranı % 10 iken,bu rakam Doğu Türkistan’da bütün baskı ve zoraki teşviklere rağmen ancak,% 1 mertebesinde kaldığı açıklandı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
385 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ