logo

trugen jacn

GP GENEL BAŞKANI : 08 MART KADINLAR GÜNÜNÜ DOĞU TÜRKİSTANLI KADINLARA ADADIK !

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi olarak 08 Mart 2021 Dünya Kadınlar Günü’nü tecavüz, kısırlaştırma ve zulüm altında olan, toplama kamplarında her türlü insanlıkdışı baskılara maruz kalan ve kadınlık onuru çiğnenen Doğu Türkistanlı kadınlarımıza adadık. oeoi. Bu konuda hükümeti şu sözler ile eleştirdi : ” Dünya,Çin’in Doğu Türkistan’daki insanlık dışı uygulamalara başkaldırdı Biz Neden hala kayıtsız ve sessiziz ! Ya Nedir sizi Çin’e mahkum eden? Neden?” ifalerini kullandı.

Davutoğlu'ndan hükümete sert eleştiri: Başınız neden eğiliyor?

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin İstanbul-Pendik 1. Olağan İlçe Kongresi’nde açıklamalarda bulundu. Bu yıl 8 Mart’ı Doğu Türkistanlı kadınlara adadıklarını belirten Davutoğlu hükümetin konuyla ilgili sessiz kalmasına tepki gösterdi.

“8 MART’I DOĞU TÜRKİSTANLI KADINLARIMIZ ADADIK”

Bu sene Gelecek Partisi olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tecavüz, kısırlaştırma ve zulüm altında olan, toplama kamplarında her türlü insanlık ve kadın onuru çiğnenen Doğu Türkistanlı kadınlarımıza adadık biz.

Kaşgar’da, Urumçi’de bütün o güzel diyarlarda ata yurtlarında erkekler toplama kamplarına alındıktan sonra kadınların yalnız kaldığı evlere Çinli erkekler yerleştiriliyor ve her eve domuz eti yenmesi şartı koşuluyor. Tecavüzler BM tarafından tescil ediliyor.

“BM DOĞU TÜRKİSTAN’DA SOYKIRIM UYGULANDIĞINI İDDİA ETTİ”

BM Doğu Türkistan’da fiili soykırım uygulandığını ilan etti. 39 ülke imza attı, Kanada Parlamentosu, Hollanda Parlamentosu, Japonya Başbakanı, Finlandiya Başbakanı, Yeni Zelanda Başbakanı ses verdiler ve Doğu Türkistan’daki zulmü durdurun dediler.

Peki sesi çıkmayan var mı? Utanmadan oturdukları makamda dilleri lal olmuş olanlar var mı? Var, maalesef onlar da Ankara’da oturuyor. Dünyanın her yerinden ses veriyorlar da, Ankara’dan ses yok. Hani dünya 5’ten büyüktü Sayın Erdoğan? Bu 5’in içinde Çin yok mu?

“BAŞINIZ NEDEN ÇİN’İN ÖNÜNDE EĞİLİYOR”

Dünyaya başkaldırdığını söyleyen başınız neden Çin’in önünde onursuzca eğiliyor? Nedir sizi Çin’e mahkum eden? Neden?

Hani milliyetçilik taslayan Sayın Bahçeli, Türkçe’nin mekanında, Kaşgar’da, Kaşgarlı Mahmud’un, Yusuf Has Hacib’in diyarında kadınlarımızın onuru çiğneniyor, sen neredesin Allah aşkına? Ankara nerede?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu hükümeti Çin yanlısı Doğu Perinçek konusunda eleştirerek şu ifadeleri kullandı.” Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli şu anda Çin konusunda Türkiye’de Maocu zihniyetin temsilcisi olan marjinal bir partiye teslim olmuş durumdadırlar, konuşamazlar. Ama biz konuşuruz, bizi de susturamazlar.”dedi.

KAYNAK : https://www.karar.com/gelecek-partisi-lideri-davutoglu-pendik-ilce-kongresinde-konusuyor-canli-1608303

Share
128 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ