logo

trugen jacn

DUK BAŞKANI DOLKUN İSA : İŞGALCİ ÇİN’İN, HACKERLERİNİN KELLEŞÇE SALDIRISINA UĞRADIM

Almanya merkezli,Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Dolkun İsa sosyal medya’daki twitter hesabının saldırısa uğramasını ” Çinli hackerlerin alçakça saldırına maruz kaldım. sözleri ile açıkları. Twitterdeki hesabı ele geçirilen kişisel hesabı İsa’nın ekibinin yoğun çabaları sonucu hesap kurtarıldı. Doğu Türkistan’da yaşanan hak ihlallerini duyuran Dolkun İsa’ya yönelik saldırının Çin işgal Ordusuna bağlı Hackerler Saldırı Gurubuna bağlı internet korsanları tarafından yapıldığı öğrenildi.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin’in Doğu Türkistan’daki sistematik baskı ve asimilasyon politikalarına maruz kalan Doğu Türkistan halkının çatı kuruluşlarından olan Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Dolkun İsa’nın Twitter hesabı, dün Çin’in bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi. İsa, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Çin Komünist Partisinin internet korsanlarını işaret etti ve 2011’den bu yana yaptığı paylaşımların silindiğini aktardı.

Dünya Uygur Kurultayı Dolkun İsa’nın açıklamaları şu şekilde:

“27 Şubat’ta Twitter hesabım bilgisayar korsanları (muhtemelen ÇKP bilgisayar korsanları) tarafından saldırıya uğradı. Ekibimin yoğun çalışması sonucunda 24 saat sonra Twitter hesabım kurtarıldı. Ancak 2011 yılından beri tweet attığım ve paylaştığım tüm bilgiler silindi. Bu benim için büyük bir kayıptı.

“https://twitter.com/UyghurCongress/status/1365688999206146059?s=20

DÜNYA UYGUR KURULTAYI: KABUL EDİLEMEZ

Öte yandan, Dünya Uygur Kurultayı da bir paylaşım yaparak, Doğu Türkistan’da Çin’in işlediği soykırım ve insan hakları ihlali fiilleri noktasında baskıların devam ettiği vurgulandı. Kurultay, “Önde gelen bir insan hakları savunucusunun sesinin Çin veya diğer kişiler tarafından susturulması kabul edilemez.” dedi.

Kaynak : https://qha.com.tr/haberler/guncel/dunya-uygur-kurultayi-baskani-dolkun-isa-nin-twitter-hesabina-saldiri/306127

Share
287 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ