logo

trugen jacn

ÇİN YAYILMACILIĞININ “BİR KUŞAK-YOL”‘UNUN DEMİR TRUVA ATI KARA TRENİ VE TÜRK DÜNYASI

Görüntünün olası içeriği: Ekrem Barak Arikoglu, gökyüzü ve açık hava

Prof.Dr.Ekrem Barak ARIKOĞLU

Çin’in “Bir Kuşak Bir Yol” projesi sıkça konuşulur oldu. Biz dahil bütün ülkeler bu projeyi eski ipek yolunun demiryolu olarak yeniden diriltilmesi olarak görüyor. Herkes ekonomik girdilerine odaklanıyor, kültürel, sosyal, demografik sonuçları hesaplanmıyor.
Rusya’nın bütün Asya’yı işgal etmesi, devasa bir dünyanın ham maddesini sahiplenmesi “Trans Sibirya Demiryolu” sayesinde oldu. Demiryolunun uğradığı bütün bölgelerde Türk Kültür ve medeniyeti yok edildi. Bağımsızlıklarının üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen Orta Asya’daki Türk cumhuriyetlerinde herkes Rusça konuşuyor. Üstelik de Rus nüfusunun hemen hiç kalmadığı bölgelerde bile… Sibirya’da bugün nispeten yok olma tehlikesi olmayan iki Türk topluluğu Tuvalar ve Yakutlardır. Çünkü onların ülkelerine demiryolu ulaşmamıştır.

Fotoğraf açıklaması yok.


Avrupalılar Amerika’yı işgal edip yerel kültürleri ve toplumları toplu olarak yok ederken ellerindeki en önemli araç Demiryolu idi. Tepeler gibi katledilmiş buffalo derilerinin yığınlarını, savaşlarda soykırımlara uğratılmış Kızılderili Kabilelerini hatırlayınız. Rusya’nın Doğuya, Anglosaksonların ve Latinlerin Batıya giderken uyguladıkları yöntemler birbirinin aynısı idi. Rayları döşe ve geçtiğin yerdeki yerel kültürleri yok et. Medeniyet götür! Ama vahşi, soykırımcı bir medeniyet! Bunu başardılar! Ne Sibirya’daki binlerce yıllık Türk kültüründen eser kaldı ne de Amerika’daki yerli kültürlerin ve insanların izi kaldı.

Prof.Dr. Ekrem Barak Arıkoğlu resimleri ile ilgili görsel sonucu


“Bir Kuşak Bir Yol Projesi”nin ilk uğrak yeri Doğu Türkistan. Bugün Çin (bizim dışımızdaki!) bütün Batı dünyasının açık itirazına rağmen Doğu Türkistan’daki Uygur kardeşlerimizi mankurtlaştırmaya, mankurt olmayanları hapsetmeye, idam etmeye devam ediyor. Binlerce yıllık Türk Kültürünü, dilini, dinini, camilerini yok ediyor. Hitler’in faşizmini aratmayan uygulamaları bütün dünyanın gözü önünde yapıyor. Vahşi kapitalizm “ekonomik çıkarlar” uğruna ses çıkarmıyor. Doğu Türkistan’da yok etme işlemi tamamlanınca sıra Batı’daki diğer Türk Cumhuriyetleri Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan ve diğerlerine gelecek. Hatta çoktan geldi bile. Kırgızistan’da yüz binden fazla Çinli çocuk doğdu! 250 bin Çinli oldu! Toplam nüfusu 6 milyon olan Kırgızistan’da çok kısa süre sonra on milyon Çinlinin bulunduğunu düşünebiliyor musunuz? 20 Milyonluk Kazakistan’a kırk milyon Çinlinin birkaç yıl içinde göçle gelebileceğini hayal ediyor musunuz? Bir buçuk milyar Çin nüfusunun, toplam nüfusu iki yüz milyon olan Büyük Türkistan’a, 300 milyonunun Batıya doğru bir taşmasının anlamını kavrayabilir misiniz? Tarih boyunca insanoğlu Batıya doğru gitmiyor mu? Çin’in bu yumuşak ipeklisi! “Bir yol Bir Kuşak Projesi” bu hesapların yapılmadığı bir plan mıdır?

Fotoğraf açıklaması yok.

Tren gelir hoş gelmez,tren gelir boş gelmez,içi Çinli dolu gelir…

Unutkan Türk, kalın uykudaki Oğuz, Bilge Kağan atanın sözlerini ne çabuk unutursun, hiç mi akıl etmezsin…

“Çin milletinin sözü tatlı, ipek kumaşı yumuşak imiş. Tatlı sözle, yumuşak ipek kumaşla aldatıp uzak milleti öylece yaklaştırırmış. Yaklaştırıp, konduktan sonra, kötü şeyleri o zaman düşünürmüş. ..Tatlı sözüne, yumuşak ipek kumaşına aldanıp Türk milleti çok çok öldün; Türk milleti, öleceksin!”

“Bir Kuşak Bir Yol Projesi” seni “yakınlaştırıp” yok ediyor, yok edecek, öldürecek Türk milleti…
Turan’ını sası Çinli basacak…
Türk Bodun Uyan… Uyan… Uyan…

Sayın Hocamızın(Yazarımızın) kişisel sosyal medya sayfası

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
992 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ