logo

trugen jacn

ÇİN’İN BURSA-OSMANGAZİ’DEKİ SİNSİ VE ALÇAKÇA SERGİ OYUNU SON ANDA BOZULDU

İşgalci,İşgalci ve Sömürgeci Çin Emperyalizmi Türkiye’de Doğu Türkistan’daki insanlık dışı cinayetlerini gizleme ve üstünü örtmek ve Türk kamuoyunu aldatmak ve kandırmaya yönelik alçakça oyunlarını devam ettiriyor. İşgalci Çin’in Türkiye’deki Temsilcilikleri Türkiye’de İl ve İlçe bazında yapılan Doğu Türkistan konulu yapılan bütün faaliyetleri çok yakından izliyor ve bu bölgelere çeşitli şekilde bu duyarlılığa müdahale ederek etkisizleştirmeye çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Samsun ve İlçesi Bafra’daki bir Okula 30 bilgisayar hediye ederek Doğu Türkistan’da işledikleri insanlık dışı cinayetlerini örtmeye çalışırken,bu kez Doğu Türkistan duyarlılığı ve ile bilinen ve bir çok Doğu Türkistan etkinliğine ev sahipliği yapan Bursa’da ortaya çıkmış bulunuyor. Mao Liderliğindeki Çin Kızıl Ordusunun Türk Milletinin kandaşları,dindaşları ve soydaşları olan masumların canları alarak,kan dökerek,cinayetler işleyerek işgal ettiği Doğu Türkistan Cumhuriyetini ortadan kaldırdığı kara bir gündür. Çin yönetimi Türkler için lanetli ve kara gün olan bu tarihi Bursa’mızda kutlamak istiyor. Türkler için bir kara gün olan bu tarihi sözde ” Çin Halk Cumhuriyeti’nin 70. kuruluş yıldönümü kutlamaları münasebetiyle Panoroma1326 Fetih Müzesinde uluslar arası Fotoğraf Sergisi ” düzenlemek istedi. Ancak, İşgalci Çin’in bu skandal Resim Sergisi girişimi son anda fark edilerek bu alçaklığın asıl amacının bilincine varılarak iptal edildi.

Görüntünün olası içeriği: yazı

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Bursa Osman Gazi Belediyesi’nin bugün (22 Ocak 2019’da) Panoroma -1326 Bursa’nın Fethi Müzesinde açılması planlanan “Uluslar Arası Çin Fotoğraf Sergisi ” son anda iptal edildi

İşgalci Çin’in Ankara Büyükelçiliği, BURSAD,Osmangazi Belediyesi,1326Fetih Müzesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa organize edilmesi düşünülen İşgalci Komünist Çin’in bu “Cinayetler Sergisi ” Bursa’nın duyarlı halkı,Sivil Toplum Kuruluşlarının konuya olan hassasiyeti ve en önemlisi Osmangazi Belediyesinin ve Sayın Başkan’ın vicdanı,insanı ve ferasetli tavrı sebebiyle 21 Ocak 2010 akşam saatlerinde iptal edildiği açıklandı..

Osmangazi Belediyesinin kurumsal twitter ve facebook hesabında aynı anda yayınlanan iptal açıklaması şöyle ;

Görüntünün olası içeriği: yazı

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi

Çin Sergisi İptal Edilmese İdi ,Büyük Protestolarla Lanetlecekti

Bursa-Osmangazi Belediyesi’nin öncülüğünde düzenlenmesi planlanan Çin Fotoğraf Sergisi Bursa kamu oyundan duyarlı Vatandaşlarımızdan ve ve STK.larından gelen sert tepkiler üzerine iptal edildiği öne sürüldü ;

Sosyal medya üzerinden onlarca kişi bu Çin Sergisini protesto eden iptal edilmesini ve bu yanlıştan dönülmesini ilgili ve yetkililerden talep etti . Bu konuda çarpıcı olan bir sosyal medya paylaşımı ise şöyle ;

Çok şükür Osmangazi Belediyesi büyük bir yanlıştan dönmüş ve Soydaşlarımızı soykırım uygulayan Çin’in bu Fotoğraf Sergisi iptal edilmiştir. Yarın(22 Ocak 2020) serginin açılacağı Kültür Merkezi önünde yapacağımız protesto eylemimiz de Osmangazi Belediyesinin aldığı bu karar üzerine iptal edilmiştir.
Doğu Türkistan’da devam eden katil Çin’in baskısı.zulmü ve etnik Soykırım cinayetleri sona erene kadar Doğu Türkistan mücadelemiz sürecektir..

Var olsun özgür ve bağımsız Doğu Türkistan ! Kahrolsun Çin zulmü !

İşgalci Komünist Çin’in Sergi’den Amacı Doğu Türkistan Davasını Bu İlimizde Bitirmek

Bursa’da faaliyet gösteren Türk dünyasına duyarlı onlarca sivil Toplum kuruluşu ve Platformu Doğu Türkistan’daki Çin zulmünü gündeme taşıyan ve bursa halkını bu konuda bilgilendiren onlarca etkinlik düzenliğini Çin çok yakından takip ediyor.Bu nedenle bu Bu Çin sergisini açarak kendi propagandasını yapmak ve insanlık dışı cinayetlerinin üstünü örtmek ve kapatmak istiyor.

Atamız Gültigin ve Büyük Bilginimiz Tonyokuk’un 13 asır önce Onhon Bengu Taşlarına kazıdığı altın değerindeki nasihatları günümüzde bizim için bir ders ve İşgalci Çin için ise, uyarı olmalıdır.

Share
1173 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ