logo

trugen jacn

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ : DOĞU TÜRKİSTANLI KARDEŞLERİMİZİN SESİ OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ!

Anasayfa - Büyük Birlik Partisi Resmi Web Sayfası

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici başkanlığında gerçekleştirilen Başkanlık Divanı Toplantısı’nın sonuç bildirgesinde, iç ve dış gelişmeler ile ilgili durum değerlendirilirken, Çin’in işgali altında bulunan, Doğu Türkistan’daki insani kriz de unutulmadı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Başkanlık Divanı Toplantısı, Muhsin Yazıcıoğlu Toplantı Salonunda, Genel Başkan Mustafa Destici’nin başkanlığında yapıldı. Toplantıda gündeme alınan hususlarla ilgili olarak yapılan bilgilendirmede, şu ifadeler yer aldı:

” Dünyadaki bazı devletlerin Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur Türklerine vermiş oldukları destek, hangi niyetle yapılırsa yapılsın, orada yaşanan mezalimin gözler önünden kaçırılmasına sebep olamaz. Verilen destekler samimiyetten uzak politik tercihler neticesinde olsa da bunun, Doğu Türkistan topraklarının Çin tarafından işgal edildiği, açık hava cezaevine dönüştürüldüğü, işkence ve insanlık suçlarının işlendiği gerçeklerini değiştirmeyeceğine dikkat çekilmiştir.

Büyük Birlik Partisi, her şart ve durumda, Doğu Türkistan’daki Uygur Türkü Müslüman kardeşlerinin sonuna kadar yanındadır. Onların sesi ve soluğu olmaya devam edecektir. ” ifadeleri yer almıştır.

Share
203 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ