logo

trugen jacn

ATİB BAŞKANI YILDIRIM : İSLAM ALEMİNİN ÇİN’İN TÜRK SOYKIRIMINA SESSİZLİĞİ UTANÇ VERİCİ

Almanya Merkezli Avrpa Türk-İslam Birliği (ATİB) Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, Çin’in Doğu Türkistan Türklerine baskı,zulüm ve işkenceleri ile soykırım uygulamalarına bir basın açıklaması ile tepki gösterdi. ATİB Genel Başkanı Yıldırım ” İSLAM ALEMİNİN ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN’DA YAPTIĞI TÜRK SOYKIRIMINA SESSİZLİĞİ UTANÇ VERİCİDİR !” sözleri ile bu duyarsızlığı kınadı.

ATİB Genel Başkanı Durmuş Yıldırım resimleri ile ilgili görsel sonucu

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHA
Bütün dünyanın gözü önünde Komünist Çin Hükümeti, Müslüman Uygur Türklerinin anavatanı olan Doğu Türkistan’da yıllardan beri uyguladığı Çinlileştirme politikasını artırarak devam ediyor.

Nazi ve Stalin dönemlerini aratmayacak toplama kampları, insanlık dışı sürgünler, işkenceler ve tutuklamalar karşısında sadece zaman zaman Batı medyasında çıkan haberler dışında, “İslâm Dünyası”nın sessizliği utanç verici bir durumdur.

Türkiye’de bile Doğu Türkistan Türklerine reva görülen bu zorla asimilasyon politikasının yeterince seslendirilmemesini anlamakta zorlanıyoruz.

Söz konusu insan hak ve hürriyetleri, şeref haysiyeti olunca, hangi milletten ve dinden olursa olsun, bu değerler siyasî veya ticarî birtakım ilişkilere feda edilmemelidir!

Vahşi kapitalizm-diktacı komünizm harmanlamasından ortaya çıkan mevcut Çin rejimi, Uygur Türklerine uyguladığı bu insanlık dışı zulüm ve işkence politikasına derhal son vermelidir!

Bütün insanlığı Çin Hükümeti’ni kınamaya ve Doğu Türkistanlılarla dayanışmaya çağırıyoruz.

Bütün İnsanlığı Çin'i Kınamaya ve Uygur Türkleriyle Dayanışmaya Çağırıyoruz

Kaynak : https://www.turkinfo.nl/butun-insanligi-cin-i-kinamaya-ve-uygur-turkleriyle-dayanismaya-cagiriyoruz/26157/?fbclid=

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
977 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ