logo

trugen jacn

ABD KONGRESİ BAŞKANI NANCY PELOSİ : ÇİN’İN YAPTIRIMLARI BİZİ ASLA KURKUTAMAZ !

Nancy Pelosi on Congress's effort to fund major new caregiving programs

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

 ABD Parlamentosunun alt kanadı Temsilciler Meclisi( ABD.Kongresi) Başkanı Nancy Pelosi, “Çin hükümetinin   Ülkemizin resmi yetkilileri hakkında yaptırımlar uygulayarak bizi cezalandırma girişimleri  bizi  yıldıramayacak ve asla da korkutamayacaktır.” açıklamasında bulundu.

Kongre Başkanı Nancy Nancy Pelosi’nin ofisinden  05 Ocak 2022 tarihinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi :

  1.  Çin hükümetinin  ABD Uluslararası Din Özgürlüğü Komisyonu üyelerine yönelik  yaptırım ve cezalandırılması yönünde aldığı kararları şiddetle reddediyor  ve kınıyoruz.
  2. Çin’in bu  cezalandırma kararı ABD Kongresi tarafından  Uygurlara yönelik insan hakları ihlallerinin kınanması kararı ile  Başkan  Biden’in onayladığı  “Uygurların Zorla Köle/İşçi Olarak Çalıştılmasını  engelleme Yasası’nüa karşı bin öç alma kararı  olduğunu düşünüyoruz.
  3. Kongre Başkanı  Nancy Pelosi’in  dafalarca  ifade ettiği gibi ” Çin yönetiminin Uygurlar ve diğer azınlık Müslüman  halklara yönelik  baskı,zulüm ve ağır insan hakları ihlallerinin  etnik soykırımdır.
  4.  Çin yönetiminin  bu ve benzer her türlü  kendisi gibi düşünmeyen  başkalarını korutarak  yıldırma yöntemleri  bizim saçımızın bir tek telini dahi kopartamayacaktı

Açıklamada, ABD.yönetiminin   her zaman insan haklarının  savunma mücadelesinde ön saflarında yer alacağı ve Çin Komünist Partisi’nin Uygurlara yönelik  baskı,zulüm ve soykırım uygulamalarına karşı mücadelesine devam edecektir. ifadelerine yer verildi.

Hatırlanacağı gibi , Çin yönetimi Aralık 2021’de  ABD’nin  kabul ettiği  “Uygurların Zorla Köle/İşçi Olarak Çalıştırılmasını  engelleme Yasası “‘na misilleme olarak ABD Uluslararası Din Özgürlüğü Komisyonu’nun  Uygur üyesi Nuri Türkel ve diğer 3  üyesini ömür boyu hapse mahkum etmişti.

Share
2151 Kez Görüntülendi.