logo

trugen jacn
23 Haziran 2015

İŞGALCİ KOMÜNİST ÇİN’DEN ALÇAKLIKTA SON NOKTA

İşgalci Çin yönetimi Ramazan ayında Müslümanların dini inançlarına saygısızlıkta sınır tanımıyor. Çin’in son işkencesi ise Ramazan’da bira içme yarışması…

Vahdet-2

Çin’in resmi Tengtağ internet sitesine göre işgalci Çin yönetimi 21 Haziran Pazar günü Hoten Vilayetine bağlı Niye İlçesinin Ruksiya kentinde Müslüman Uygurları şehir meydanına zorla topladı. Burada kurulan bir platformda bira içme yarışması düzenledi.

İlk kez düzenelenen yarışmanın adı da “Tuncı Kıtımlık Huşhal Piva İçiş Musabakası = 1. Mutluluk Veren Bira İçme Yarışması” olarak ilan edildil.

Yarışmaya Ruksiya kenti ve bağlı köylerden yaklaşık 100 kişi, 8 gurup halinde katılmak zorunda bırakıldı.

Çin yönetimi sözde yarışmayı “Modern Kültür ve Medeniyete Öncülük Etme Faaliyetinın Bir Ayrınıtısı” şeklinde açıkladı.

Çin yönetimi geçen Mayıs ayında da lokanta, restoran ve gıda maddelerinin satışı yapılan dükkanlarda sigara ve içki satmayı zorunlu kılmış ve büyük tepki çekmişti.

8122.jpg

Uzmanlar Ramazan ayında ilk kez düzenlenen bu çirkin yarışmanın Müslüman Uygurların kutsallarına hakaret ve aşağılama amacı ile yapıldığını bildirdi. Modernlik kisvesi altında dini ve etnik dönüştürmeyi amaçlayan Çin, ateizm temelli Çinlileştirme ve assimilasyon uygulamaya çalışıyor. (uyghurnet.org)

KAYNAK  :  Vahdet Gazetesi  23.06.2015

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1767 Kez Görüntülendi.