logo

trugen jacn

YİĞİTLER DİYARI GÜZEL BAFRA’MIZDAN DUYGULANDIRAN ÖRNEK DOĞU TÜRKİSTAN DUYARLILIĞI

Doğu Türkistan duyarlılığı ile tanınan ve 2000’lı yıllardan beri bu İlçe STK.larınca en az 5 kez Doğu Türkistan’la ilgili çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Samsun’un şirin ilçesi mazlum Doğu Türkistan Türklerini duygulandıran örnek bir çalışmaya daha imza attı. Bafra’da yaşayan Vicdanlı ve duyarlı yiğit Kardeşimiz Baran Kesim Bey 4.Halifemiz Hz.Ali Keremellahveçhu Efendimizin ” ZULMÜ DURDURAMIYORSANIZ ONU DUYURUN.” vecizesine uygun bir çalışmaya imza attı. Çin’in Doğu Türkistan’daki Soykırım cinayetlerini Bafra halkına duyurmak için Çin zulmünü anlatan bir broşür bastırarak sokaklarda halka dağıttı ve Bafra halkını duyarlı olmaya çağırdı. Sayın Baran Kesim Kardeşimizin bu çok değerli ve örnek Doğu Türkistan Duyarlılığı ve faaliyeti için teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun(UYHAM)

Doğu Türkistan için Bafra’da broşür dağıttılar

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMALAR MERKEZİ (UYHAM)

Bafra’da esnaf olarak çalışan Baran Kesim adlı bir duyarlı Kardeşimiz masrafını kendi bütçesinden karşılayarak İşgalcı Çin’in Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere yönelik baskı,zulüm ve soykırım cinayetlerini anlatan bir broşör bastırdı.Kendisine gelen siparişleri teslim ederken bastırdığı bu broşörden birer adet de ekledi. Bu suretle müşterilerini Doğu Türkistan’daki Çin zulmü hakkında bilgilendirdi ve farkındalık yaratarak onların en azından bu mazlum Kardeşlerimizin kurtulmaları için dualarına vesile oldu.

Altuntaş: Bütün ümmetin dertleri ve gözyaşı bizim acımızdır

Bu çon önemli,değerli ve örnek faaliyeti ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Sayın Baran Kesim şunları ifade etti : ” Bilindiği üzere ata yurdumuz Doğu Türkistan 1949’dan beri Komünist Çin’in işgalı altındadır.Çin işgal yönetimi son yıllarda bu ülkede yaşayan kardeşlerimizi toptan soykırımla yok etmek amacı ile insanlık dışı baskı ve zulüm yapmaktadır. Bizde “Bir zulme engel olamıyorsanız onu herkese duyurun. (Hz.Ali) sözünün gereği olarak Uzun yıllardır Çin’de, Doğu Türkistan’lı soydaşlarımıza yapılan soykırım ve zulmü ile alakalı halkımızı bilinçlendirmek adına broşür yaptırıp esnaflarımıza, vatandaşlara ve müşterilerimize dağıttık. Tüm insanları özellikle Müslüman Türk Kardeşlerimizi Komünist Çin’in bu vahşi ve acımasız soykırım cinayetlerine bilinçlenmelerini sağlamak ve bu zülme karşı duyarlı olmaya davet etmek maksadı ile bu girişimi başlattık. Çin,Doğu Türkistan’da işlediği bu soykırım nedeniyle 35 milyon Uygur insanı yok olmak tehdit ve tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor. Bu nedenle tüm insanlık alemine ve Türk-İslam dünyasına ve özellikle Türkiye’yi bu soykırıma karşı dik durmaya ve insanlık ve Müslümanlık görevlerini yerine getirmelerine davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir Sadettin Kutlu dahil 2 kişi, sakal, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Saadettin Kutlu : Baran Kesim Kardeşimiz Örnek Bir Duruş Sergilemiştir

Bafra Ülkü Ocakları eski Başkanı ve Eğitimci-Yazar Sayın Saadettin Kutlu Bey Sayın Baran Kesim Beyin bu doğu Türkistan Duyarlılığını şöyle değerlendirdi : ” Bafra, insani ve Milli konulardaki hassasiyeti ile tanınan bir ilçemiz. Benim Ülkü Ocakları Başkanlığını yürüttüğüm 2000’lı yıllardan itibaren İlçemizde faaliyet gösteren STK.Kuruluşlarımız Doğu Türkistanlı STK. Temsilcileri ve Aktivistlerini davet ederek bir kaç kez konferanslar düzenledik. Ayrıca, Ülkü Ocaklarımızdaki seminerlerde sürekli gündeme getirilmeye çalışılıyor. Bafra İlçemiz Esnaflarından Sayın Baran Kesim Kardeşimiz de Çin’in Doğu Türkistan’da yaşayan Türk kardeşlerimize zulüm ve işkence yapan ve soykırımı politikası uygulayarak Kardeşlerimizi toptan yok etmek isteyen Katil Çin zulmünü ilçemiz ve Türk halkına duyurmak için broşür dağıtarak farkındalık oluşturmuştur. Bu örnek faaliyetinden dolayı esnafımız Sayın Baran Kesim’ Beyi tebrik ediyorum. Kendisinden Allah razı olsun. Mazlumlarla behemhal olmak Türk-İslamın Şanındandır. ” sözleri ile değerlendirdi.

Kaynak : https://www.bafra55.net/dogu-turkistan-icin-bafrada-brosur-dagittilar-53185h.htm

Share
464 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ