logo

trugen jacn

HAMDULLAH ÇİN’İN TUTUKLADIĞI AİLESİ İÇİN TBMM. BAŞTA TÜRKİYE’DEN YARDIM İSTEDİ

Geçmiş yıllarda iş Ortakları olan Ağabeyileri ile Türkiye’de yatırım yapan Ömer Hamdullah,Doğu Türkistan’a dönen ve Çin tarafından tutulananAğabeyileri ile annesi ve kız kardeşlerini kurtarabilmek için sosyal medya üzerinden mücadelesini azimle sürdürüyor. Hamdullah en son twitter üzerinden yaptığı paylaşımla TBMM.başta Doğu Türkistan Türklerine olan duyarlılığı ile bilinen gazeteci Önel,Futbolcu Özil ile Sanatçı Demet Akalın ile Haluk Levent’den yardım talep etti.

Uygur Türkü’nden Çin’in zulmettiği ailesi için Türkiye’ye yardım çağrısı…

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İşgal altındaki Doğu Türkistan’da Çin zulmü devam ediyor.

Ailesi Çin tarafından kaçırılan ve hapsedilen Uygur Türkü Ömer Hemdullah, Gazeteci Mehmet Ali Önel’in şahsında Türkiye’ye seslenerek yardım çağrısında bulundu.

Sosyal medyadan çağrıda bulunan Ömer Hemdullah, “Sayın @Mehmet_Ali_ONEL bey Merhaba, Türk soyundan olduğu için ailelerı paramparça edilen milyonlarca Uygurdan biriyim. Üç senedir annem ve kardeşlerimin, hayatta olup olmadığını da bilemiyorum
Sesimi duyurmaya yardımcı olmanızı rica ediyorum.Dualarım sizinle ” çağrısında bulundu.

İşadamı abileri tutuklandı, engelli annesi ve kız kardeşinden haber yok

Paylaştığı videoda işadamı olan abilerinin mallarına ve servetlerine el konularak hapse atıldığını ve tek suçlarının ise ‘Uygur Türkü iş adamı olmak’ olduğunu söyleyen Hemdullah, tekerlekli sandalyeye mahkum olan engelli annesi ile kız kardeşinin akıbetinin ise bilinmediğini söyledi.

TBMM. Gazeteci Önel,Futbolcu Özil ile Sanatçılar Akalın ve Levent’ten Ailesinin kurtarılması için yardım istedi

Uygur Türkü Hamdullah 2. bir twit mesaji ile TBMM.Başkanlığı ile Gazeteci Mehmet Ali Önel,Futbolcu Mesut Özil,Sanatçılar Demet Akalın ve Haluk Levent’e de çağrıda bulunarak Çin’in Doğu Türkistan’daki Çin tipi toplama kamplarında hoksuz ve hukuksuz olarak tutulanAnnesi,Kız Kardeşi ve Ağabeyileri hakkında en azından haber alabilmesi ve serbest bırakılması için kendilerinden yardık talebinde bulunduğunu açıkladı.

Kızıl Çin yönetimine seslenen Hemdullah, “Zalim Çin, kardeşlerimin, annemin ve kız kardeşimin suçu nedir?” diye sordu.

Hamdullah, Türkiye’ye de seslenerek ailesinin kurtarılmasını istedi.

Ayrıca “Bizi unutmayın” diyerek dua isteyen Hamdullah, “Sevgili kardeşlerim şu mübarek ayda dualarınızda lütfen bizi unutmayın: ailemin esirlikten kurtarılmasına ve Allah’ın hazreti Yakup’u oğlu Yusuf’e kavuşturduğu gibi benide ailemlele kavuşturmasına” dedi.

Kaynak : haberkurulu.com/uygur-turkunden-Çinin-zulmettiği-ailesi -için-Türkiye’den- yardım /…

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
351 Kez Görüntülendi.