logo

trugen jacn

UYGUR AKTİVİSİT NURSİMAN KENDİSİNE “TÖRÖRCÜ”İFTİRASI ATAN PERİNÇEK’E DAVA AÇIYOR

Meclis TV'nin Sansürlediği Nursiman Gül Abdurraşid Babıalitv'de

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin Nazi Kamplarının mağduru,Doğu Türkistanlı Nursiman Abdurreşit,Haber Türk Tv.’nda kendisine Terörist sözleri ile hakaret eden ve saldıran Çin’in baskı,zulüm ve soykırım cinayetlerinin Türkiye’deki savunucusu ve ortağı Çakma Çinli Doğu Perinçek aleyhine hakaret davası açtığını açıkladı.

Doğu Türkistanmı aktivist Nursikan Abdurreşit Hanımın Avukatı Prof.Dr.İlyas Doğan’ın twitter üzerinden yaptığı açıklamada ”

Ailesinin ve halkının uğradığı zulmü dile getiren birine böyle bir çirkin saldırı gerçekten utanç verici. Bu iftiraya sessiz kalmak da bir o kadar ayıp. Bir hukuk adamı olarak @Dogu_Perincek in temyiz kudretinden yoksun olduğundan kuşkulanıyorum

Müvekkilem Nursimangül Abdurreşit Hanımefendiye iftira atan @doguperincek hakkında gerekli hukuki girişimleri başlatmış bulunmaktayım. Hiçbir haksızlık karşılıksız kalmayacaktır.” sözleri ile kamu oyuna açıkladığını bildirdi.

Haber Türk Televizyonundan Nursimangül İçin Cevap Hakkı Talep edildi

Nursimangül Abdurreşit’in Avukatı Prof.Dr.İlyas Doğan yaptığı açıklamada 29 Ocak 2021 tarihinde Haber Türk ekranlarındaki bir canlı tartışma programına katılan Doğu Perinçek’in müvekkili Nursimangül Abdurreşit’e terörcü iftırası attığı belirterek : ” Haber Türk ekranından sürekli Doğu Türkistan’lılara saldıran Perinçek’in Nursiman Gül’e attığı iftiralarıyla ilgili gerekli hukuki girişimleri başlatmıştır! @HaberTurk cevap hakkı tanımadığı takdirde gerekli adımlar atılacaktır.” açıklamasında da bulundu.

Share
360 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ