logo

trugen jacn

UMUDA KOŞANLAR DERNEĞİ BAŞKANI ÖZÇELİK’TEN “DOĞU TÜRKİSTAN’A SES VER!” ÇAĞRISI

Gamze Özçelik Sudan'da - Son Dakika Magazin Haberleri - (5/12)

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İnsanı yardım ve sosyal meselelere karşı duyarlılığı ile tanınan ve dünyanın çeşitli islam ülkelerindeki doğal felaketlere anında koşan ve yardım eden Umuda Koşanlar Derneği Başkanı Sayın Zeynup Gamze Özçelik Çin’in Doğu Türkistan’daki baskı zulüm ve soykırım uygulamalarına bir kez daha dikkati çekti ve mazlum kardeşlerini bir kez daha gündeme taşıdı.

Yüksek insani duyarlılığı ile tanınan Alicenap insan Sayın Özçelik kişisel twitter hesabi üzerinden “Doğu Türkistan’a Ses Ver !” başlığı ile yeni bir açıklama yaptı.Umuda Koşanlar Derneği Başkanı Sayın Zeynup Gamze Özçelik Çin işgalı altındaki Doğu Türkistan Türklerinin yıllardır Çin’in baskı zulüm ve soykırım uygulamaları altında olduğunu onların kendi ana vatan topraklarında yaşam savaşı verdiklerini belirtti ve Doğu
Türkistan’in ayyıldızlı Gök bayrağını paylaşarak “DoğuTürkstana SesVer” etiketini yazdı.

Gamze Zeynep Özçelik Sudan'daki sel felaketi bölgesine gitti!

Zeynep Gamze Özçelik Kimdir ?

Umuda Koşanlar Derneğini kurucusu ve mağdurların şafkatçisi ve yardımcısı Zeynep Gamze Özçelik 26 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.

Tülin Aybay ve Talat Özçelik’in kızları olan Gamze Özçelik Maltepe Anadolu Lisesinde sonra Bilgi Üniversitesinde eğitimını tamamlamıştır.

Sanatçılığının yanında Model de Sanatçının sadece bir hayır defilesinde podyuma çıktığı bilinmektedir ve Popstar isimli yarışmada da sunuculuk yapmıştır. Sanatçı bir çok televizyon programları ve dizilerinde oyuncu olarak yer almıştır.

İlk olarak 1998 yılında, Eyvah Kızım Büyüdü adlı yapımla T.V. dizilerine adım atan oyuncu, Cinler ve Periler, Tatlı Hayat, Serseri gibi T.V. yapımları ile kariyerine devam etti. 2004 yılında, Hırsız Var adlı ilk sinema yapımında oynadı. Bu filmde Haluk Bilginer, Mehmet Ali Erbil gibi deneyimli oyuncularla çalışma fırsatı yakaladı. Gamze Özçelik esas kariyerine Arka Sokaklar dizisinde devam ettirmiştir.

Daha sonraki yıllarda filim ve tiyatro oyunlarındaki çalışmalarını bırakmış ve kendisini sosyal sorumluluk ve hayır işlerine adamıştır.Umuda koşanlar derneğini kurarak dünyanın çeşitli bölgelerindeki doğal felaketten zarar görenlerin umudu olmuş ve onların yardımına koşmaktadır.En son Sudan’daki sel felaketinden etkilenen selzedelere yardım için bu ülkeye gitmiştir.

Son yıllarda Çin işgalindeki Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman TÜrk Kardeşleri ile ilgili bir çok çalışmalara imza atmıştır.Zaman zaman sosyal medya üzerinden Doğu Türkistan’daki insanı krizini gündeme taşımakta ve farkındalık yaratmaya çaba serfetmektedir.

Share
224 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ