logo

trugen jacn
06 Ocak 2015

TÜRK – İSLAM DÜNYASI GURUBU’NDAN FATİH İSLAM ARI, MÜSLÜMAN UYUMA..! UYGUR KARDEŞLERİNE SAHİP ÇIK ..! KAMPANAYASI BAŞLATTI

Sabah Namazı

MÜSLÜMAN UYUMA ..!  UYGUR KARDEŞLERİNE SAHİP ÇIK..!

Türk – İslam Dünyası Gurubun’dan  Fatih İslam Arı Kardeşimiz Sosyal medya üzerinden  DOĞU TÜRKİSTANLI Kardeşleri için yeni bir eylem başlattığını duyurdu. .

Bu kutsal eylem ise, Mübarek dinimizin 5  farzından biri olan Birlikte ve Topluca  Sabah namazını eda ederek  ALLAH-U TAALA’YA  niyaz etmek ve Doğu Türkistan’da ilahi Kelimetullah’un bu ata yadigarı topraklar üzerinde ebedi olarak hakim kılınması Mücadelesine destek vermektir.

Müslüman Uyuma..! Uygur Kardeşlerine Sahip Çık” Sloganı altında başlatılan bu kampanyanın 18 Ocak Pazar sabahı  Türkislambol’un ebedi başkenti ,  Dünya Müslümanlarının 500 yıllık Darulhilafesı Dersaadet’ın, stanbul’umuzun en önemli ibadet mekanlarından biri olan ÜSKÜDAR – MİHRİMAH SULTAN  Cami’inde  sabah namazını topluca kılmak ve Doğu Türkistan Mücadelesinin zafere ulaşması için birlik ve beraberlik ruhu içerisinde dua ve niyazda bulunmak şeklinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Sosyal Medya üzerinden Müslümanları özellikle,Gençleri Sabahnamazına davet eden  kardeşimiz Fatih Islam ARI’nın mesaji ise şöyle ;

Müslüman Uyuma..! Uygur Kardeşine Sanip Çık..!

İstanbul’da yaşayan bütün Din Kardeşlerimiz,

Allah rızası için bu Etkinliğe Katılınız ..!

Doğu Türkistanlı Kardeşlerimizin Kurtuluşa ve Zafere Ulaşması İçin Birlikte ve Topluca Dua edelim..!

Çünkü, Birlikte Kuvvet Doğacaktır  İnşaallah

Uyguhurnet.Org. olarak bu  Topluca Sabah Namazı Kampanyasını can-u Gönülden destekliyor ve Tüm Müslüman Kardeşlerimizi 18 Ocak Pazar günü Sabah 06,30’da ÜSKÜDAR-MİHRİMAH SULTAN Camii’nde Bekliyoruz.     ” NAMAZ DİNİMİZİN DİREĞİDİR.”

Etiketler: » » » » »
Share
1616 Kez Görüntülendi.