logo

trugen jacn

TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN D.TÜRKİSTAN BİLDİRİSİNİ İMZALAMAYAN ADIYAMAN BAROSUNA TEPKİ

ADIYAMAN’IN GÖLBAŞI TÜRK EĞİTİM-SEN BAŞKANLIĞI ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN SOYKIRIMINA TEPKİ AMAÇLI ORTAK BİLDİRİYİ İMZADAN KAÇINAN ADIYAMAN BAROSUNA TEPKİ GÖSTEREREK BU TUTUMUNU KINADI 

Türk Eğitim Senden Adıyaman Barosuna tepki

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Adıyaman Gölbaşı Türk Eğitim-Sen Başkanlığı tarafından Doğu Türkistan ile ilgili olarak yapılan basın açıklaması yapılarak Adıyaman Barosuna tepki gösterildi.

Gölbaşı Türk Eğitim-Sen Başkanı Mahmut Yetişgen, Ankara Barosu’nun Doğu Türkistan’da zulümlere karşı yapmış olduğu basın açıklamasına 71 ilden destek verdi, destek vermeyen 10 il arasında Adıyaman Barosu’nun da yer aldığını söyleyerek tepki gösterdi.

Adıyaman Barosu’na tepki gösteren Başkan Yetişgen, “Ankara Barosu, Doğu Türkistan’da zulümlere karşı yazılı bir açıklama yaptı. Uluslararası kamuoyunu Doğu Türkistan’daki Uygur halkı için harekete geçmeye davet etmek denilen açıklamayı kullanıcı avukat da paylaştı. Ankara Barosu Doğu Türkistan da etkili Çin zulmüne karşı basın açıklamasına 71 il Barosu destek verirken, aralarında Adıyaman’ın da olduğu bazı barolar destek vermedi. Öncelikle Ankara Barosu başta üzere destek veren barolarımıza teşekkür ederiz, fakat, destek vermeyen ilimiz Adıyaman Barosu yönetimini kınıyoruz.

Adıyaman Barosu’nun bugünkü dünyasında büyük soykırım konusunda sessizliğe bürünmesi kabul edilemez. Gölbaşı Türk Eğitim Sen olarak Adıyaman Barosu’ndan konu ile ilgili tarif edecek. Çin’in Doğu Türkistan’da soykırımında, Adıyaman Barosu’ndan tatmin edici bir açıklama yapılmaması durumunda bulunan tüm vicdanlı avukatlarımıza çağrı yapıyoruz. Yaklaşan baro seçiminde mevcut yönetime karşı hareket geçip, Çin terörüne destek veren Adıyaman Barosu’nu yönetimden uzaklaştırmaya davet ediyoruz ”diye konuştu.

Kaynak:  https://www.medyagazete.com/haber/turk-egitim-senden-adiyaman-barosuna-tepki-167764?

Share
145 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ