logo

trugen jacn

TEBRİZLİ “KIRMIZI KURTLAR” DOĞU TÜRKİSTAN’I UNUTMADI VE ÇİN ZULMÜNÜ LANETLEDİ

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Güney Azerbaycan Türkleri Kardeşlerimiz Çin’in esaretinde yaşayan Doğu Türkistanlı soydaşlarını asla unutmuyorlar. Tebriz merkezli ünlü Traktor Futbol takımının Tarftarları olan ve “Kırmızı Kurtalr” olarak anılan Gurup UYgur Türklerini unutmadılar ve her vesile ile Doğu Türkistan’a destek mesajlarını tekrarladılar.28 Aralık 2019 Cumartesi günü başkent Tehran’daki “Şuheda-i Şehri Küdus” stadında oynanan ve iran’ın Peykan takımının 2-3 lü skorla yenildiği maçta Kırmızı Kurtlar maçın oynandığı statta Türkçe olarak hazırladıkları ” DOĞU TÜRKİSTAN’A ÖZGÜRLÜK “pankarıtını açarak İşgalci Çin’i kınadılar ve Doğu TÜrkistan Türklerinin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesine desteklerini bir kez gösterdiler

Traktor(Traxtor) Futbol Takımı Başarılarını Sürdürüyor

Tebrizli Türk Kardeşlerimizin kurdukları ve Azerbaycan Türklerinin sembolü olan ve dünya’da en çok taraftara sahip olması ile bilinen ünlü Traktör Futbol takımı bu sezon da başarısını sürdürüyor. En son başkent Tehran’da İran’ın Peyman takımı ile oynadığı maçta Tebriz (Az: Traxtor Tebriz, İng: Tractor FC Tabriz) peş peşe 4. galibiyetini elde etti. Traktör böylelikle haftayı son derece önemli 3 puan ile kapatarak ligde 3’üncü sıraya yerleşti.

Güney Azerbaycan Türklerin ünlü futbol takımı Traktör Tebriz (Az: Traxtor Tebriz, İng: Tractor FC Tabriz), 24 Aralık 2019 günü oynanan maçta Padideh Khorasa’yı 3-1’lik skor ile yenmeyi başarmıştı. Kötü gidişe dur deyip galibiyet serisine bağlayan Kızılkurtlar, bu galibiyetle birlikte lider ile olan puan farkını 4’e düşürdü. Şampiyonluk umutlarını tekrar alevlendiren bu galibiyet ile taraftarlar büyük bir coşku yaşadı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
888 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ