logo

trugen jacn
31 October 2019

İŞGALCİ VE SOYKIRIMCI ÇİN’DEN TÜRKİYE’YE HADSİZ,KÜSTAHÇA VE TEHDİT DOLU AÇIKLAMA !

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Her fırsatta Türkiye’nin “Yakın Dostu-Stratejik Müttefiği” olduğunu iddia eden Çin gerçek yüzünü bir kez daha gösterdi. Türkiye’yi Çin sömürgeciliği ile Han Emperyalizminin 21.yüzyıldaki göz boyama içerikli,ard niyetli şer versiyonu “Bir Kuşak-Bir Yol” projesinin Avrasya ve Afrika kıt’alarının kesişme noktasında en önemli Partneri “olduğunu öne süren buna karşılık İşgali altındaki Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere yönelik en acımasız ,en vahşi insanlık dışı cinayetler işlemekten geri kalmayan işgalci soykırımcı katili Çin, yalancılık , sahtekarlık, sinsilik ve gizli düşmanlık noktasında kirli yüzünü bir kez daha açığa vurdu. ÇKP Diktatoryası’nın güdümünde ve unun Sözcülüğünü yapan The Global Times gazetesi Türkiye’nin Suriye krizinde yürüttüğü başarılı politikaları ile ve Kahraman Türk Ordumuzun zaferlerle dolu Barış Pınarı Harekatı için ” DİKKAT EDİN SINIRLI GÜCÜNÜZLE BİZE OYUN KURUYORSUNUZ.” sözleri ile Türkiye’yi boyundan aşan ifadelerle hadsizce tehdit ve alçakça şantaj yapmaya çalıştı.

Türkiye yoluna emin adımlarla devam ederken Birleşmiş Milletler genel kurulunda Fransa ve İngiltere ile birlikte Türkiyenin kınanması için oy kullanan Çin’den Türkiye’ye karşı yine yeni açıklama geldi.

Çin Uluslararası yayın kuruluşlarından Global Times yazarı Yang Sheng ABD’nin Suriye’den çekilme süreciyle başlayan yeni dönemi ve Çin ABD ilişkileri bağlamında Türkiye’nin konumunu S’putnik’e değerlendirirken ‘’Türk hükümeti‘ çok hırslı’ ama “Türkiye, sınırlı gücüyle ABD, Rusya ve Çin arasında oyun oynamak konusunda dikkatli olmalıdır. Türkiye’nin Boyundan büyük bir oyuna girmesi, zarar görmesiyle sonuçlanabilir” gibi haddi aşan ifadeleri kullandı.

Kaynak http://gazetade.info/aktu

Etiketler: » » » » »
Share
809 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ