logo

trugen jacn
31 May 2016

SON DAKİKA MÜJDE ! KAHRAMAN UYGUR PATİGÜL GULAM ANA ARTIK SERBEST !…….

Patigül _ Free

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çin işgal Ordusunun 05 Temmuz 2009 Urumçi katliamında Çin işgal Polisi tarafından tutuklanarak götürülen ve kendisiniden bir daha haber alınamayan 17 yaşındaki oğlu’nun akibetini öğrenmek için  kahramanca mücadele verirken İşgalcılar tarafından tutuklanan fedakar ve cusur Fatmagül Gulam Ana’nın 27 Mayıs 2016 Cuma günü  tutulduğu Urumçi’deki Hapishaneden serbest bırakıldığı bildirildi.

Washington merkezli Özgür Asya Radyosununu duyarlı ve başarılı muhabir ve editörlerinden ve Fatmagül Gulam Ana’nın serbest bırakılması için yürütülen uluslar arası kampanyanın öncülerinden  Gülçehre Kayyum’un biraz önce kendi  sosyal medya hesabindan  “Müjde = Hoş Haber “ olarak duyurduğu paylaşım aynen şöyle ;

SELAMÜNALEYKUM

Aziz Dostlar

Allah Taala’ya sonsuz hamdu senalar olsun. Kaybolan oğlunun aramak için uğraşırken tutuklanarak ceza evine kapatılan Fedakar ve Cesur Fatmagül Gulam Ana 27 Mayıs 2016 Cuma günü serbest bırakılmıştır.

Patigül Gulam Ana ve onun sevgili evlatları adına hepinize teşekkür ediyorum.Patigül Ana’nın haklı mücadelesine destek olan ve bu  davanın uluslar arası topluma duyurma noktasında katkılar yapan,kampanyamızın duyurulması ve yürütülmesinde yardımcı olan bütün  duyarlı, onurlu,vicdan sahibi  ve cesur İNSAN kardeşlerimize minnet ve şükranlarımız sonsuzdur.Bu sonucun alınmasında sizlerin katkılarınız büyük olmuştur.Allah hepinizi ve hepimizi korusun.Amin.”

Kahraman Uygur Fatmagül Gulam Ana  hakkında  daha fazla bilgi için : http://www.uyghurnet.org/32253-2/

ئاسسالامۇ ئەلەيكۇم ، بارلىق قېرىنداشلار ئاللاھقا مىڭ قەترە شۈكۈرلەر بولسۇن ، پاتىگۇل غۇلام ئانا -27- ماي كۈنى قويۇپ بېرىلگەن . بۇ سۆيۈملۈك خۇش خەۋەرنى سىزلەرگە يەتكۈزگىنىمدىن خوشالمەن . پاتىگۇل غۇلام ئانا ۋە ئۇنىڭ بالىلىرى نامىدىن ، پاتىگۇل غۇلام ئانىنىڭ دەۋاسىنى دۇنياغا ئاڭلىتىشقا كۈچ ۋە ئاۋاز قوشقان، ئۇنىڭ قويۇپ بېرىلىشى ئۈچۈن دۇا قىلغان ئادالەتپەرۋەر, جىگەرلىك قىز ۋە ئوغلانلىرىمىز ، بارلىق مېھرىبان ئىنسانپەرۋەر دوستلىرىمىزگە تەشەككۈر ئېيتىمەن. ھەممىڭلارغا ئاللاھنىڭ سالامى ۋە رەھمىتى بولسۇن .

 
Etiketler: » » » » »
Share
3037 Kez Görüntülendi.