logo

trugen jacn

SAMSUN 19 MAYIS ÜN. DOKTOR ADAYLARINDAN DOĞU TÜRKİSTAN’A ÇOK DEĞERLİ DESTEK!

SAMSUN 19 MAYIS ÜN.TİP FAKÜLTESİ’NDE ÖĞRENİM GÖREN  8 DOKTOR ADAYI GAZİ MÜZESİ ÖNÜNDE  ÇİN’İN İŞGALİNDEKİ DOĞU TÜRKİSTAN’DA YAŞANAN BASKI ZULÜM VE SOYKIRIM UYGULAMALARINI  VE TÜRKLERİN UĞRADIĞI HAKSIZLIKLARA ÇEKMEK AMACIYLA STANT AÇTI. STANT’TA BÖLGEDE YAŞANAN HAKSIZLIKLARA  DİKKAT ÇEKMEK AMACILA HAZIRLANAN RESİMLER DE SERGİLENİRKEN, VATANDAŞLARA SON DURUM HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI.

OMÜlü doktor adaylarından Uygur Türklerine destek standı

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Türkiye’nin ve Avrupa’nın En Büyük Karma AVM’sinde Aradığınız Her Tarz ve Çeşit Mobilya Ofislerini Bulabilirsiniz DAHA FAZLA BİLGİ ALR Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Ayrıntılı açıldığı zaman, Doğu Türkistan’da yaşanan olaylara dikkat çekti.

Samsun’da 8 doktor adayı Gazi Müzesi’ndeki Doğu Türkistan’da yaşanan olaylar ve Türklerin uğradığı düşünülmediğine dikkat çekmek için stant açtı. Stantta içinde yaşanan haksızlıklara dikkat çekmekle ilgili resimlerle sergilenirken, son durum hakkında ayrıntılı bilgi verilmedi.

Eğitim veren bilgi OMÜ Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Mehmet Onur Kutlu, “OMÜ Eğitimi kapsamlı olarak milli refleksimizin cevabına Samsun Gazi Müzesi’nde Doğu Türkistan ile ilgili bilgilendirici bir sergi yapılacak. Aynı zamanda kazalar üzerinde karekod olan bir kart gruplandırılmıştır. Bu kod okutulduğunda insanlar o bölgede yaşanan olaylarla ilgili dergideki yazılara ulaşabiliyorlar. Beklentileri uyandırmak ve daha güçlü hale getirmek istiyoruz. Etkinliğimiz tüm boyunca sürdü. Etkinliği 8 okul öncesi eğitim almak” dedi.

Öğrencilerin tanıtım faaliyetleri   saat 17.00’ye kadar devam etti.

 

Kaynak :   https://www.talasexpresshaber.com/haber/omulu-doktor-adaylerinden-uygur-turk-destek-standi-491487?fbclid= 

Share
129 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ