logo

trugen jacn

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI KARAMOLLAOĞLU : DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ SOYKIRIMA KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTMEZSEK YARIN GEÇ OLABİLİR !

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise ve gözlük

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

ÇKP Faşist işgalcılarının  Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere karşı son 2 yıldır  en şiddetini arttırarak  uygulamakta  olduğu baskı,zulüm, işkence ve asimilasyon uygulamalarına karşı  çok önemli bir tepki de ülkemizin  islam dünyasının sorunlarına karşı  duyarlılığı ile bilinen Saadet Partisinden geldi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu 28.12.2018 tarihinde kişisel twitter hesabında yaptığı bir paylaşımı ile Çin’in Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm işkence ve asimilasyon uygulamalarına  karşı  şunları ifade etti ; ” Doğu Türkiistan’da gerçekleştirilen asimilasyon,baskı ve işkenceye karşı bugün sesimizi yükseltmezsek yarın çok geç alabilir.

Bu sebeple Doğu Türkistan davasının  sonuna kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu’nun bi Doğu Türkistan duyarlılığı ile baskı,zulüm ve soykırım uygulamalarına karşı en üst düzeyde ve en güçlü şekilde tepki göstermesi ile   emperyal Sömürgeci ve soykırımcı ÇKP Faşizminin  soykırım uygulamalarına tepki gösteren ülkemiz siyasi partilerinin sayısı   darde çıkmış bulunuyor.

Daha önceleri İYİ Parti,MHP ve HDP’lı  Dr.Gergerlioğlu yaptıkları açıklamaları ile İşgalci Çin’in soykırım uygulamalarına karşı tepki göstererek kınamıştı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, şunu diyen bir yazı 'Temel Karamollaoğlu @T_... 16sa Doğu Türkistan'da gerçekleştirilen asimilasyon, baskı ve işkenceye karşı bugün sesimizi yükseltmezsek yarın geç olabilir. Bu sebeple Doğu Türkistan davasının sonuna kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz. #JusticeForEastTurkistan 108 1.027 3.681'

Etiketler: » » » » » » » »
Share
542 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ