logo

trugen jacn
10 March 2018

PROF.XİA: D.TÜRKİSTAN’DAKİ “EĞİTİM MERKEZLERİ” NAZİLERİNİN ÖLÜM KAMPLARININ AYNISI

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHM)

Pekin’in 2016 yılında Tibet’teki Çin İşgal yönetiminin İşkencebaşısı  iken, Urumçi’ye ÇKP.Bölge Sekreteri olarak özellikle atadığı ve Tibet’teki Çin faşizmi temelli vahşi ve acımasız icraatları ile tanınan Çin Çüvenggou’nun Doğu Türkistan’da Tibet’teki uygulamalarından da daha kötü ve daha beter  icraatları ile insanlık dışı cinayetleri muhaceretteki Doğu Türkistanlılar başta olmak üzere ÇKP.rejim muhalifi Çinliler ile uluslar arası toplum tarafından yakından izlenmektedir. İşgalci Çin yönetiminin Doğu Türkistan’daki mevcut uygulamaları 1930’lu yıllarda Almanya’da iktidara gelen Nazilerin uygulamalarını hatırlattığını ve günden güne sayıları arttırılan Terbiyeleş Merkezleri adı altında açılan Çin Nazi Kampları ve bu kamplardaki uygulamalar sert şekilde eleştirilmekte ve Çin’e  sert tepkiler gösterilmektedir .
Çin işgal yönetiminin Pekin’deki başı Xi Jingping’in  Urumçi’ye  özellikle atadığı  ÇKP. genel sekreteri Çin, kurduğu Çin Nazizminin zulüm,işkence ve katliam terör örgütü Çin Gestaposunun başı olarak tarif edilmektedir. ÇKP.iktidarının Urumçi’ye atadığı Çin Çüvenggou’nun insanlık dışı uygulamalarını eleştiren ve tepki gösterenlerden birisi de   ABD’de yaşayan ÇKP rejim muhalifi ve aynı zamanda bir bilim adamı de olan  Çinli Prof.Dr.Xia Ming’dır.

Nazi Resimleri ile ilgili görsel sonucu

Prof.Dr. Xia : Çin Çüvenggou’nun “Eğitim Merkezleri” Alman Nazilerinin Yahudileri Katlettikleri Ölüm Kampları ile Aynıdır.
Özgür Asya radyosuna açıklamalarda blunan ABD.’de yaşayan ÇKP.rejim muhalifi ve New York Devlet Üniversitesi Syasi Bilimler öğretim üyesi de olan Prof.Dr.Xia Ming ,Pekin’in ÇKP.Bölge Sekreteri yanı hakimimlutlak olarak atadığı Çin Çüvenggou’nun Doğu Türkstan’daki baskı,zulüm ve soykırım uygulamalarının şiddetini   günden güne arttırdığını ,ÇKP.devlet terörünü daha yaygınlatırarak hız verdiğini ,  aşırı güç ve radikal  uygulamaları ile  bölgeyi bir “Açık Hava Hapishanesi”’ne dönüştürdüğünü açıkladı. Bu durumun  ise,Çin’de iktidardaki ÇKP.iktidarınin  başı Xi Jingping’in “ Ebedi  olarak  Çin Tahtının Kralı olarak Kalma rüyasının bir yansıması olduğunu ”  belirtti. ÇKP’nin Urumçi’deki çömezi ve mutlak hakimi Çin,günümüzde Doğu Türkistan’daki gözetim ve kortrölünü hiç olmadığı kadar arttırmıştır. Ülkenin her yanı polis kaynamaktadır.Ülke bir korku impataorluğü haline dönüştürülmüştür   ve insanlar sürekli endişe ve tehdit altında yaşamaya mahkum edilmiştir. Müslüman Uygurlar günümüzde Nazi Almanyası’nın 2.dünya  savaşı  sırasında Yahudileri soykırım yaparak ortadan kaldırmak için inşa ettikleri “Eğitim Merkezleri “ adı verilen Ölüm Kamplarına  kapatılarak cezalandırılmaktadır. Bu nedenle uluslar arası toplum Doğu Türkistan’ı “Üsü Açık Büyük Bir Hapishane “ olarak tarif etmektedir. Bu durum aslında Çin Çüvenggou’nun Çin’de ömür boyu Çin İmparatoru olma hayalindeki Diktatör-Hükümdar Şi’nin bölgedeki baskı ve zulüm politikasını gözü kapalı yerine getirmekten başka hiçbir insanı kaygı taşımayan acımasız ve vahşi bir tasmalı yalakası olduğunu açık göstergesidir.  Bölge ÇKP.Sekreteri Çin,  Uygurlara karşı yürüttüğü bu acımasız ve insanlık sınırlarını aşan radikal bastırma siyaseti aslında ÇKP.’nin Pekin’den verdiği buyruk ile icra etmektedir.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta
Prof.Xia : ÇKP’nın Uygurlara Karşı Yok etme Politikasının İleride Merkezi Çin’de de Uygulamasından Endişeliyim
New York devlet Üniversiesi öğretim üyesi ve ÇKP rejim muhalifi Çinli bilim insanı Prof.Dr.Xia,ÇKP.hakimiyetinin bölgedeki Cüce Çömezi ve  Diktatörü Çin’i kullanarak yürüttüğü “ Havada Ağ-Yerde Kapan” olarak özetlenen baskıcı ve zulüm politikasının esas amacının Çin’de yaşayan bütün insanların tüm hayatını kontrol altında tutmak içindir. ÇKP’nin Doğu Türkistan’daki bu insanlık dışı acımasız baskıcı zulüm politikasının bütün Çin geneline yaygınlaştırılmasından ciddi olarak endişe ediyorum.Eğen bu endişelerim gerçeğe dönüşürse yani ÇKP nejiminin devlet terörü ve radikal ve aşırı bastırma siyaseti etnik Çinlilerin yaşadığı merkezi Çin’e de uygulanmaya başlarsa ÇKP iktidarindak Çin devleti gerçek ismi ve cismine Uygun olarak “ ÜSTÜ AÇIK BÜYÜK BİR ÇİN HAPİSHANESİ”ne dönüştürülmüş olacaktır.^şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
911 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ