logo

trugen jacn

NEDEN “ÇİNVİRÜSÜ ” İSMİNİ KULLANIYORUM ?

Koronavirüs Can Almaya Devam Ediyor! Ölü Sayısı 170

Furkan DİNÇASLAR

Çin Virüsü ismine tepkiler geliyor, eş dost arıyor soruyor, internetten yorumlar yapılıyor, hakaretler ediliyor ve daha bir sürü şey. Sıradan çinko karbon vatandaş olarak yine olayları yorumlaya çalışayım.

  1. Çin hükumeti bu hastalığı sakladı mı sakladı, dünyaya yayılmadan daha önlem alınabilecekken tüm dünyayı ateşe attı mı attı. Bu bile sadece tek başına Çin hükumetine karşı tüm dünyanın bir olup “dünya senin çöplüğün değil” demesini gerektiren bir durumken Çin hükumetine karşı sevecen olan arkadaşlar var.
  2. Türkiye’de bir hayvanı canlı canlı ısırarak parçalayarak öldürsem hapse girerim herhalde veya sosyal medyada linç edilirim, kampanyalar düzenlenir; “Bu caniyi hapse atın, nerede adalet, hayvanlar canımızdır” diye veya sokak hayvanlarını sokaktan toplayıp pişirip yesem daha beter tepkiler gelir değil mi? Hah Çin öyle bir yer işte, bir çoğunuz o malum videolardan görmüşsünüzdür; kediler kafeslerde miyavlıyor, köpekler kafeslerde boğularak ölmezse canlı canlı pürmüzlerle kızartılarak ölüyor. Kurbağa, ahtapot, balık canlı canlı yemek zaten alışkanlık. Yahu adamların yemek kültüründe canlı ahtapotu sosa batırıp yemek, balık yarı canlıyken baharatlayıp yemek ve bilumum vahşi canlının yenmesi var. Şimdi aynısını Türkiye’de yapsam linç edileceğim şeyi Çin olunca mesele hangi akla hizmet o muhteşem geniş gönlünüz, hümanistliğiniz ve hayvan sevginizle savunuyorsunuz?
  3. Çin hükumetinin tek sorunu tek karşı durduğumuz tarafı bu mu? Çin hükumeti yıllardır planlı programlı şekilde Uygur Türklerini öldürüyor, işkenceden geçiriyor, beyinlerini yıkıyor, toplama kamplarında hapiste tutuyor. Bunu görüp, bilip Çin seviciliği yapacaksanız da Uygurları savunan Türkçülere Amerikan köpeği demeyi bırakın, bırakın ki o Türkçüler siz Türk’üm dediğinizde aynı duruma düşmeyin diye çabalıyor.

3 madde saydım size eğer bu üç madde de sizi ilgilendirmiyorsa zaten hangi görüşten olursanız olun vicdansızsınız demektir.
Bu virüs Çin Virüsüdür, Çin hükumetinin kendisi bir virüstür.

Buradan Çin’den fonlanıp ulusal medyada Çin propagandası yapanlara da seslenmek istiyorum: Köpeklik yapıp zengin olabilirsiniz ama uyarıda bulunayım ÇİN KÖPEKLERİ DE YİYOR !

Kaynak : https://www.tamgaturk.com/neden-cin-virusu-ismini-kullaniyorum/?fbclid=I

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1147 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ