logo

trugen jacn

MHP ESKİ MİLLETVEKİLİ VURAL : ÇİN’İN TÜRK SOYKIRIMI ORTADA İKEN,NEDEN ÇİN HAYALI ?

Oktay Vural'dan HDP'ye 'bildiri' tepkisi - Omedyam | Bağımsız İnternet Gazetesi

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) eski İzmir Milletvekili ve TBMM.Gurup Başkanvekili Sayın Oktay Vural,  Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye’de faaliyet gösteren Çin’e angajeli ve  ÇKP Faşizminin Türkiye’deki uzatmalı ve kıdemli adamı,  zulüm ve soykırım  cinayetlerinin ortağı Perinçek’in Partisinin yerel seçimlerde İzmir BŞB.Başkan adayı olan bir şahsın başkanı olduğu  bir STK’nin ortaklaşa düzenleyeceği ” Hayalımdaki Çin Resim Yarışması “‘na Milli Eğitim Bakanlığının bir genelge ile ortak olması ve desteklemesine sert tepki gösterdi ve Bakanlığın  bu  tavrını  kınadığını açıkladı.

MHP Sabık İzmir Milletvekili ve  Gurup Başkanvekili Sayın  Oktay Vural’ın twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar şöyle ;

Peki Çin Rüyası neymiş? Çin Devlet Başkanı “Çin yolunu gerçekleştirmek için, ulusun ruhunu vatanseverlikle, zamanın ruhunu da reform ve yenilik ile birleştiren Çin ruhunu yaygınlaştırmalıyız.” diyor. Çin kendi hayalini kuruyor.

Milli Eğitim Bakanlığı bir vakfın talebi üzerine Orta Öğretim öğrencileri arasında “Hayalimdeki Çin” konulu yarışma düzenlemiş. Milli Eğitim Bakanlığına sormak lazım bu kampanya kime hizmet ediyor? Uygur Türklerine yapılan gerçekler ortadayken neden Çin Hayali?

Bize ne onların hayalinden, Bilge Kağan anıtında yazdığı gibi “Tatlı sözlü, yumuşak ipekli” pazarlanmasından. Bu nasıl millilik? Milli Eğitim Bakanlığı “Çin Hayali”ni değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin 1923’te başlayacak İkinci Yüzyılının hayalini kurmalarını istemesi gerekmez mi?
Share
186 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ