logo

trugen jacn
15 Ağustos 2014

MEMUR-SEN’DEN İSLAM ALEMİNE SERT ELEŞTİRİ…

        Genç Memur Sen Manisa İl Temsilciliği tarafından 14 Ağustos Rabia Günü nedeniyle Manolya Meydanı’nda basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada, İslam aleminin Ortadoğu’da yaşanan zulme ses çıkarmadığına vurgu yapıldı.

İSLAM ALEMİNE SERT ELEŞTİRİ

Haber:Berfin Adıcan

Genç Memur Sen Manisa İl Temsilciliği tarafından 14 Ağustos Rabia Günü nedeniyle Manolya Meydanı’nda basın açıklaması düzenlendi. Düzenlenen basın açıklamasına Eğitim Bir Sen, Memur Sen ve İHH üyeleri de destek verdi.

        Açıklamayı yapan Genç Memur Sen Manisa İl Temsilcisi Mesur Öner: “Ey insanlık! Hürriyete sınırsızca aşık Esma’ların, Rabia Meydanı’ndaki özgürlük ve demokrasi nidalarını ölüm feryatlarına döndüren zulüm ve vahşetin üzerinden tam bir yıl geçti. Zalimlerin dünyayı kuşatan barbarlıklarını son vermeyecek misin? Mazlumların kulakları sağır eden çığlıklarını daha ne kadar duymazlıktan geleceksin? Zülüm kalesinin burçlarından atılan vahşet oklarının, kaç çocuğun daha bağrına saplanmasını bekleyeceksin? Mısır’da darbeci Sisi’nin, Suriye’de cani Esad’ın, Gazze’de katil İsrail’in, Doğu Türkistan’da vahşi Çin’in insanlığı katletmesini, insanlık onurunu çiğnemesini daha ne kadar seyredeceksin? Ey insanlık ayağa kalk! Dünyadaki zulüm kuşatmasını sen bitireceksin. İnsanlığın katline ferman çıkaran kirli küresel ittifakı sen yok edeceksin. Özgürlüğün esaretine, demokrasinin mahkumiyetine sen son vereceksin.” dedi.

“İSLAM ALEMİ SUSMASAYDI…”

Öner, İslam alemine seslenerek: “ Ey ümmet! Sen susmasaydın, Sen ayağa kalksaydın, sen hakkı haykırıp zalimin karşısında dursaydın, sen mazluma el verip mağdura kol kanat olsaydın; İsrail, Filistin ve Gazze’de soykırım yapamaz, Afrika’nın çocukları açlık ve susuzluktan kıvranmaz, Afrika’da küresel sermayenin sömürü pazarı kurulmaz, Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Mali’de Müslümanlar hunharca vurulmazdı. Sen ayağa kalksaydın, Sen, insanlığı ayağa kaldırsaydın, Sen hakkıyla Ümmet olsaydın; Mursi’ye darbe yapılamaz, İhvanlar hapse atılamaz, Mısır’da Rabiatül Adeviyye ve Tahrir meydanları Esmaların ve Abdullah’ların ölümüne sahne yapılamazdı. Ey ümmet ayağa kalk. Ortadoğu’yu ve Arap yarımadasını, küresel sömürü şebekelerinin petrol pazarlığı mekanı olmaktan, siyonist İsrail eliyle Müslüman mezarlığı yapılmaktan sen kurtaracaksın. Dünyanın yeniden insanlığın olmasına, barışın, kardeşliğin ve huzurun hakim olduğu yeni bir dünyanın kurulmasına öncülük yapacaksın.” diye konuştu.

Kaynak   :  http://www.manisahaberleri.com/islam-alemine-sert-elestiri/31901/

 

Etiketler: » »
Share
1090 Kez Görüntülendi.