logo

trugen jacn

MAZLUM COĞRAFYALAR : ÇİN’İN İŞGALİNDEKİ DOĞU TÜRKİSTAN

Ahmet Sefa DİKTEPE

Ahmet Sefa DEKTEPE ( ahmtsfdktp@gmail.com )

Doğu Türkistan’da yaşanan zulmü her zaman düşünülde, Aliya İzzetbe’in “Ve onun şey merhumi olacaktır.” söz söylüyor.

Türkiye, Dünya’nın yerinde yermazlumlara el yükseltmeya çalışıp, aşırı zulümleri genele genel olarak terbiye edilir. Doğu Türkistan okulları yokmuş gibi davranırlar. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Devletimizi bu yaşanan ne zulmün büyüklüğü ne de darı verilen tepkiler bir iki kelam etmeye başlamadı. Hala bir suskunluk, hala derin bir sessizlik mevcut. Rabbimden tek niyazım bir gün hür ve müreffeh olacak Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz, bizi gizliliğimizle ilgilidir!

Doğu Türkistan bugünden tarifi olmayacak bir mezalimin olacak. İnsanlık bugünü getirmek noktayı görmek istediğisa hayalleri NASA’nın roketlerine değil Doğu Türkistan’da toplamalarında ki döndürmeyebiliriz. Irkımız, dilimiz, dinimiz ne olsun, insanlığımızın bize yüklediği mesuliyet Doğu Türkistan için susmamaktır!

35 milyonu aşan Müslüman Türk’ün yaşadığı Doğu Türkistan bugün en büyük açık hava hapishanesi hüviyetindedir. Çin’in her türlü baskı, yıldırma ve asimilasyon politikalarına karşı yıldırım kardeşlerimiz Doğu Türk izzetini ve vakarını hala dimdik ayakta tutkular.

Küçük yaştaki çocukların ailelerinden kopartılıp, toplama kamplarında, Çinliler tarafından her türlü işkenceye maruz kalmaya maruz kalmakta olan kişiler olarak sürdürülmektedir. İslam’a mandıra onun uğursiyetinin yapıldığı, insanlık şeref ve haysiyetinin Çinler tarafından anlatılanlar tarafından alınma Doğu Türkistan’da eski, çocuk demeden götürülerek bu toplama kamplarında saldırı ve katliamlar Çin’in acımasız büyük en delilidir. Bizim burada saymaya arsız daha fazla zalimliği, Doğu Türkistan’da, onun günü katarak gerçekleştiren de yine katil Çin’dir. Doğu Türkistan’ı yok etmek üzerine türettiği yeni projelerle gün be zalimliğin ölçeğini sınırlama Çin’e bugün dur denmez ise ne Doğu Türkistan ne de Çin’in zalimliği Doğu Türkistan’la kalamayacak.

Genel de tüm özelde de mesuliyeti en ağır olan Türk ve İslam Dünyası hala neyi beklemektedir. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun da tanımı gibi “Eğer İslam Dünyası, Müslüman arıyorsa Doğu Türkistan Müslüman’dır. Eğer Türk Dünyası, Türk arıyorsa Doğu Türkistan Türk’tür. Eğer insan, insanı arıyorsa, Doğu Türkistan’da katledilen insanlıktır.”

KAYNAK : http://www.gazeteilksayfa.com/mazlum-cografyalar-iv-dogu-turkistan-4964yy.htm?fbclid= 

Share
134 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ