logo

trugen jacn

MALATYA İYİ PARTİ TEŞKİLATI’NDAN DOĞU TÜRKİSTAN’A DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

Komünist  Çin yönetiminin işgalii altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere karşı baskı, zulüm, etnik ayırımcılık, dönüştürme ve soykırım uygulamaları ile Çin Nazi Kamplarında tutulan milyonlarca Müslüman Türk’ün durumunu protesto etmek ve İşgalci Çin’e tepki göstermek amacı ile Malatya’da bir protesto eylemi gerçekleştirildi. Malatya İYİ Parti Gençlik Kolları tarafından  ” Doğu Türkistan’a Destek Yürüyüşü ”  adı ile düzenlenen yürüyüşe yüzlerce kişi katılarak destek verdi. Malatya’da Doğu Türkistan’a Destek Yürüyüşü

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Kent merkezindeki Emekliler Parkı önünde toplanan gurup burada basın açıklaması yaptıktan sonra Kernek Meydanına kadar yürüdü. Ellerinde Türk ve Doğu Türkistan bayrakları bulunan grup üyeleri, sık sık tekbir getirerek Doğu Türkistan’daki zulmü protesto etti.

İYİ Parti Malatya İl Başkano Gökmen Kanan Özdal’ında katıldığı yürüyüş sonrası Kernek Meydanında konuşan Gençlik Kolları Başkanı Cihan Mert Çakır, “Çin’in baskıcı ve insanlık onuruna sığmayan yaptırımlarını kınamak ve Malatya nezdinde Türk kamuoyuna duyurmak adına yürüyüş düzenledik” dedi.

Doğu Türkistan’da hayatını kaybeden Müslümanlar için dua eden gurup daha sonra  sessizce dağıldı.

Kaynak : http://www.malatyasonsoz.com.tr/malatyada-dogu-turkistana-destek-yuruyusu-h153581.html

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
596 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ