logo

trugen jacn

KOMÜNİST ÇİN’İN TÜRKİYE’DE MEDYA ÜZERİNDEN GİRİŞİMİ VE SON ATILIMLARI

çİN'İN uyGURLARA ZULÜM RESİMLERİ ile ilgili görsel sonucu

Hamit Göktürk (UYHAM)

Çin yönetimi,işgal altında tuttuğu tarihi Türk yurdu ve Türk kültür ve medeniyetinin  kaynağı ile kadim örneklerini üzerinde barındıran Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm,asimilasyon,dini ve ırkı soykırım uygulamalarını sinsice gizlemek,ifşası  ve gündeme gelmesini önlemek için Türkiye’de onlarca yıldır, bir biri ardı sıra bir çok girişimlerde bulunuyor ve atak üstüne ataklar yapmaktan çekinmiyor. Çin’in bu girişim ve ataklarından esas amacının Uygur Türklerinin vefakar Kardeşleri ve ebedi hamileri ve dert ortağı olan Türkiye Türklerinin bu ilgi ve duyarlılıklarını dert ve istırap ortaklığı ile gönül bağlarını yok etmek  olduğu açık ve net olarak görülüyor. Bununu için   Türkiye’deki maaşlı ve tasmalı işbirlikçilerini de etkin olarak  kullanarak  bu ilgi ve sevgiyi  yok etmek ve  ÇKP.li işgalcıların baskı,zulüm katliam ve soykırım uygulamalarını gizlemek istiyor.En  önemlisi ise,merhum Liderlerimiz Mehmet Emin Buğra ve İsa Yusuf Alptekin’in 1950’li yılların başlarında  Türkiye(de  ve Türkiye üzerinde tüm dünyada  başlattığı kutsal Doğu Türkistan Milli hareketini unutturmak ve yok etmek istiyor . Çin’in Türkiye’de mevcut demokrasi,insan hakları,ifade ve basın  özgürlüğünden azami  derecede yararlanarak Doğu Türkistan’daki cinayetlerini örtbas etmekve gizlemek istiyor.  ve Türk halkının ve insanlığın vicdanından gizlemek istiyor.Çin. bu girişimleri iye demokrasi ve insan haklarını  sonuna kadar kullanarak ve istismar ederek bu Şen’i amaçlarını aziz Türkiyemizde   utanmaz ve arlanmaz bir şekilde kullanmaktan çekinmiyor ve bu hakları kullanarak Medya Üzerinden Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerine karşı icra ettikleri baskı,zulüm ve cinayetlerini sinsice gizlemeye  çalışıyor.

Selçuk Özdağ, Kuzey Irak'taki Referandumu CRI TÜRK'e Değerlendirdi

Çin yönetimi Türkiye’deki bu girişimlerini  yıllardan beri parasal destek vererek kolladığı ve ideolojik olarak güdümünde tuttuğu bazı siyasi oluşumlar ve onların Çin’den beslenme yan kuruluşları olan yazılı ve görsel medyası aracılığı  onları kullanarak  ÇKP.’nin faşist iktidarının borazanlığını yaptırıyor. Ayrıca Türkiye’de özellikle büyük bir bölümü FETÖ Tetör Örgütünü  ve bazı eskimiş siyasileri , aç gözlü ve doyumsuz bazı  ticaret adamlarını de kullanarak  Çin Dostluk Dernek ve Vakıflarını de kurduruyor ve bunları besliyordu. Her gün ÇKP. emrindeki Uluslara arası Çin radyosunun Uygurca yayınlarını naklen yayınlıyordu. Ancak, FETÖ Terör örgütünün Türkiye’deki  yandaşı bu yayın kuruluşlarının  ve Çin güdümlü dernek ve vakıfların FETÖ  alçağının  15 Temmuz 2016 Aşağılık  Darbe kalkışmasından sonra kapatılması  üzerine bunların yerine yeni atılımlar ve girişimler yaptığı görülüyor.

CRİ_Türk logosu ile ilgili görsel sonucu

Çin’in  Türkiye’de  CRİ – Türk Medya Hamlesi

Komünist Çin’in  yıllardan beri  ortağı ve işbirlikçisi  olan FETÖ’cü Vatan haini Teröristleri kullanarak  İşgalcı Çin’in baskı ve zulmünü perdelemek ve gizlemek için var gücü ile çalışan radyo ve diğer medya organları ile Çin yanlısı sözde Çin-Türk Dostluğu (!) adında faaliyet gösteren dernek ve Vakıflarının kapatılması üzerine Çin Türkiye’de yeni bir atılım başlattı. Çin’deki tek parti Diktatörlüğünün yanı Çin Komünist Partisi POLİTBÜRO Propaganda Birimine direkt olarak bağlı Uluslar arası Çin Radyosunun bir şubesini Türkiye’de faaliyete geçirdi. 2016 yılının Kasım ayında İstanbul merkezli olarak yayınlarına başlayan bu ÇKP.borazanı yayın organı bir medya şirketi olarak CRİ-Türk (China – Turkish İnternational Radio ) adı ile yayınlarını Türkiye genelinde 11 il’de  sürdürmektedir. Çin’i tek başına ve diktatörlükle yöneten  ÇKP’ninn talimatlarına göre ve tamamen Çin yanlısı yayın yapan bu radyonun internet üzerinden de bir Tv. yayını de bulunmaktadır.

Bu radyo yayınlarında Türkiye’nin en ünlü  ve tanınmış  medeya sunucularını kullanıyor.Doğu Türkistan’daki hak hukuk ihlallerini ve cinayetlerini gizleyen ve Uygurların Çin’in baskı,sömürge ve işgal yönetiminden çok mutlu ( !) ve  Memnun ( !) olduğu yalanını sürekli pompalıyor.Geçtiğimiz aylarda  görevinden azledilmiş bir  Bakanı konuşturdu ve bu bakan ÇKP,yönetiminin misafiri olarak ziyaret ettiği Çin’de Uygurların çok rahat olduklarını Pekin’deki İmparatorluk sarayı Cüng An Tay’da Camii gördüğünü (! ) sıkılmadan sarfetti.Çin’in Doğu  Türkistan’daki baskı,zulüm ve insanlık dışı cinayetlerine tepki gösterenleri de ” Çin-Türkiye Arasındaki iyi ilişkileri Bozmaya Yönelik Provakasyonlar ” olarak  niteledi ve Doğu Türkistan konusundaki  cehalet  ve bilgisizliğini açığa vurma talihsizliğini ortaya koydu.Kendisine bir Acik Mektuup kaleme alarak bu sutide ve günlük olarak yayınlanan YENİ AKİT gazetesinde de yayınladım. Ben kenedisine şöyle seslendim ; “Siz DOğu Türkistan ÇKP.iktidarının parası ile ve onların misafiri olarak değil,kendi cebinizden para harcayarak bir sade Türk Vatandaşı Turist olarak gidiniz. Geniziç esnasında  Çin istihbaratının  “Resmi Mihmandarn-Rehber” Ajanlarından kurtulabilirseniz  Uygurlar ile bire bir görüşünüz. Ancak, siz  o zaman  gerçek durumu görür ve anlarsınız.Eğer siz isterseniz Doğu Türkistan’daki Çini baskı vee katliamlarından kaçarak  İstanbul’a  gelen UYgur TÜrkleri ile sizi görüştürebilirim ” tekeelifinde bulundum.Ancak,bu iiskatlı Bakan hala bu açık mektup ve teklifime cevap vermiş değil.

ÇKP. Güdümündeki Çin Resmi Medyasının Türkiye Ziyareti
Çin yönetiminin ve onun güdümündeki resmi Çin medyası Türkiye ataklarına geçtiğimiz hafta bir kere daha  sürdürdüğü görüldü.Çin’in en önemli güdümlü medya organlarından ve ÇKP.’nin sözcüsü konumundaki İngilizce  yayınlanan Global Times gazetesi Muhabirinin de içinde bulunduğu kalabalık bir Çin medya gurubu Türkiye’yi ziyaretlerini  hhalen sürdürüyor. Anadolu Ajansının Çin güdümlü medyasının Türkiye’deki ziyaretleri ile ilgili servis ettiği haber şöyle ; Çin Halk Cumhuriyeti‘nde 2018’in “Türkiye Turizm Yılı” ilan edilmesi kapsamında, medya temsilcileri, küratörler, sanat eleştirmenleri ve galeri sahiplerinden oluşan Çinli heyet, Bursa‘daki gazetecilerle buluştu.

Yunus Emre Enstitüsü, iki ülke arasında başlattığı kültür diplomasisi çalışmaları kapsamında, Çin’den önemli medya temsilcileri, küratörler, sanat eleştirmenleri ve galeri sahiplerini Bursa’da ağırladı.

Çin’deki akredite gazetecilerden Levent Uluçer öncülüğündeki 12 kişilik heyet, Türkiye’nin turistik, kültürel, endüstriyel ve tarihi potansiyelini yerinde inceleyecek, gözlemlerini ülkelerinde kamuoyuyla paylaşacak.

Ziyaretler kapsamında Bursa’yı gezen ekip, merkez Osmangazi ilçesindeki Hünkar Köşkü’nde Türk gazetecilerle buluştu.  Ülkesinde “Global Times” adlı yayın organında kültür sanat muhabirliği yapan Liu Xin de birtakım ziyaretlerde bulundukları İstanbul ve Bursa’yı çok beğendiğini, Türkiye’ye tekrar gelmek istediğini ifade etti.  ( Muhabir: Sergen Sezgin )

Çin medya temsilcileri Bursa'da gazetecilerle bir araya geldi

Çin’in Türkiye’deki Son Medya Atağı Çin’in Türkiye’deki bütün bu medya üzerinden yaptığı atak ve girişimlerinin esas amacı,  Çin yönetiminin Doğu Türkistan’daki insanlık dışı acımasız ve vahşet derecesindeki Nazi uygulamalarını gizlemek ve bu Cinayetlerinin Türk kamu oyundan gizlemeye ve onların bilgisinden kaçırmaya yönelik olduğu  açıktır.  Türkiye’mizde son zamanlarda nedeni pek bilinmeyen ve sun’i olduğu her halinden belli olan sözde “Çin Lehine Estirilen Rüzgarın ” genel havasından azamı şekilde istifa etmekte olduğu ve bundan çok iyi şekilde yararlandığı açık ve net olarak görülmektedir.Türk medyasının bağlı bulunduğu sağcı, solcu,dincisi, Liberali veya benzer diğer Holdinglerin  güdümü ve yönettiği Medya organları Doğu Türkistan’daki hak hukuk ihlalleri ile Çin’in Müslüman Uygur Türklerine yönelik insanlık dışı cinayetlerini görmezlikten ve duymazlıktan gelmekte ve yayınlarında bu cinayetlere ait haber ve bilgilere   özellikle  yer   vermemekte ve geçmektedirler. Çin ile  ticari ve ekonomik ilintili bu  Holdinglerin  emrindeki   yazılı ve görsel medya   Çin yanlısı yayınlar  yapmaktan haya dahi etmemekte ve vicdan azabı dahi duymamaktadır.  Gücünü Özgürlüğünden  ve Tarafsızlığından Aldığı  iddia eden ve bu söylemi   yayın ilkesi ve sloganı olarak kullanan kullanan,ancak  gerçekte İşgalci,baskıcı ve Soykırımcı Çin yönetimi yanlısı  yayın politikası takip eden   Holdinglerin emrindeki medya organları Çin’deki bir motor kazasını önemli bir haber olarak yayınlamaktan  arlanmamakta ve asla vicdan azabı ve utanç duymamaktadırlar. Çin’in gelişmesine ve ekonomik başarılarının propagandası ve diğer benzer Çin sevici ve yanlısı yayınlar yapmaktan gurur (!) duymakta ve övünmekten kaçınmamaktadır.  Bu hali ile bu medya organları Çin’in baskı ve cinayetlerine göz yumarak ve bu cinayetlerini özellikle görmeyerek bu vahşet ve cinayetlere ortak olmuş olmaktadır.

Modern İpek Yolu

Türkiye’de Bir Komünist Çin Yayın : Modern İpek Yolu Dergisi

ÇKP.nin tek parti yönetimindeki Çin’in en son olarak medya atağı ise, ” Çin artık o kadar uzak değil ” sloganı ile yayına başladığı “İpek Yolu ” adında bir dergi olmuştur. Bu dergi ile ilgili olarak Oda Tv.haber sitesinde 27 Eylul’de yayınlanan haber aşağıdadır ; “Modern İpek Yolu” Dergisi Çin Milli Günü’nde tanıtıldı…
Kırmızı Kedi Yayınevi ve CRI-Çin Uluslarararası Radyosu’nun işbirliğiyle üç ayda bir yayımlanacak olan Çin kültürü dergisi Modern İpek Yolu’nun Eylül-Aralık 2017 tarihli ilk sayısı çıktı.
Haluk Hepkon’un sahibi ve sorumlu yazıişleri müdürü olduğu Modern İpek Yolu’nun yayın yönetmenliğini Tunca Arslan üstleniyor. Derginin yayın kurulunda, Enis Batur, Xia Yongmin, Prof. Dr. İsenbike Togan, E. Tümamiral Cem Gürdeniz, Tang Jiankun, Ma Yuyao, Kamil Erdoğdu, Altay Atlı bulunuyor. Derginin editörlüklerini ise Burcu Aktaş, Burak Kuru ve Derviş Şentekin yapıyor.

Modern İpek Yolu Dergisi Sayı: 1 Ekim 2017
DERGİNİN TANITIMI ÇIRAĞAN’DA YAPILDI
Derginin tanıtımı, 25 Eylül Pazartesi günü İstanbul Çırağan-Kempinski Otel’de düzenlenen “Çin Milli Günü” resepsiyonunda gerçekleşti. Resepsiyona, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Qian Bo ve eşi, Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon, dergi yayın kurulu, editörleri ve davetliler katıldı.

Uzmanlar,Çin’in Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm, Çin usulü vahşet, ve Han Faşizmı içerikli cinayetlerini sinsice gizlemek ve Türk kamu oyunu kandırmaya yönelik bu atak ve girişimlerinin Türkiye’de uzun vadede başarılı olamayacağını ve bu aldatmacaların büyük bir hüsranla sonuçlanacağını ifade ediyorlar.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1930 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ