logo

trugen jacn

KOMÜNİST ÇİN REJİMİ VE DOĞU TÜRKİSTAN TÜRKLERİNİN VAR OLABİLME MÜCADELESİ

Medeniyetin, uygarlığın   çocukları yalnız değildir ve yalnız bırakılmayacaktır !
Çin  rejiminin  1875-76’da Doğu Türkistan’ı işgali ile daha fazla olduğunda Doğu Türkistan’lıların küresel en büyük ülkelerinin olan Çin başarısız kaç mühendis olma yolundasa da Doğu Türkistan’da teslim alma konusunda satın almada bir millet olarak küçük yaştakiler şimdi hayatta kalma yani can tartışması verme ve gelmişlerdir.

Doğu Türkistan’da müslüman UYGUR yerleşimi.
Çin’in Sincan (alınmış topraklar) hakkında konuşan ve sözüm ona ÖZERK yönetim diye yuttur ÇİN KOMÜNİST yönetimi önerilerini gösteriyor

Dünya Uygur Kurultayı ve bazı sivil sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları için yapılması gereken çalışmalar yapılmayacaktır. Uygurların Türkiye’de yaşadığı ve kendi’de yaşadığına dair deneyimler.

Gerek yurt dışında Türkiye’deki çok gelişmiş bir uygulama bu çalışma çok ve çok değerlidir.

Doğu Türkistan olacaktır.

yandan Türkiye’de çalışıyorum konsolluk önlerinde “arıyorum-ist” darı nöbetleri ile SESLERİNİ DÜNYAYA DUYURMAYA ÇALIŞMAKTALAR. Ancak YÜREĞİ YANAN Uygurlar tartışmaları içindeki YASAL SINIR AŞMADAN BULUNDUKLARI ÜLKELERDEKİ HALKI TEDİRGİN ETMEDEN EMNİYET GÜÇLERİ İLE KARŞI KARŞIYA GELMEDEN YERLİ HALKIN DA VİCDINA HİTAP ETMELİDİRLER. Bunun dışında TAŞKINLIK YAPMAK İSTEYENLERE KESİNLİKLE İBAR ETMEMELİ ve Kendilerinin de zaman zaman Tİ Çin bazı Uygurları para ile yaştakile kullanımda “SENİN BIRAKACAĞIZ VAADİ İLE” amacına uygunsa doğruysa öncelikle UYGULAR yaptırmaR zorunlulukları! Taşkınlığın içinde hiç bir yerde yetiştirilecek birlikler gibi yetiştirilecek ülke yöneticileri ve halkın bir parçası olacaklar! Kardeşane hatırlatmayı kullanmak. UYGURLARIN MÜCADELESİ SABIRLALE YÜRÜTÜLECEK UZUN BİR MÜCADELE OLTIR! VE KESİNLİKLE ZAFERLE SONUCLANACAKTIR!
Ayrıca, teslim almaktan çıkarmaması gerekenleri TÜRKİYENİN MAZLU MAZİNİN YOLU VARLIĞINI GÜÇLÜ OLARAK SÜRDÜRMESİ KENDİNİ KORUMASI VEAŞATMASIN GEÇER! Türkiye’den Türkiye’nin muhtemelleri olmalı.

 

Uygurlar 1875’den beri DEVLET size ve ÇİN HÜKÜMRANLIĞINDA YAŞAMALARININ kendilerinde derinleştirme uygulanmış. Gördükleri BASKI VE ZOR ŞARTLAR nedeniylesi ile tartışmaları HAYATTA KALMAN ÖTESİNE GEÇEMİŞ, Dünya feryatlarına kulak tıkamıştır. Oğlun fetö ve Çin istihbaratı DİASPORADA yaşıyor Doğu Türkistanlılara Türkiye aleyhine ustalıkla yürüttükleri az da olsa yalan haber ve propagandalara rastlanıyor. Kesinlikle iltifat kullanmayanlar oyuna gelmemeliler. Uygur kardeşlerimizle Türkiye’yi sokmak istemekteler fitne DOĞU TÜRKİSTAN davalarına sadece zarar verir maksatları da budur!

 

Uygurlar her nerede olurlarsa olsunlar başta Çin olmak üzere bütün dünyadaki ÜNİVERSİTE VE SİVİL KURULUŞLARA teknolojinin imkanlarını kullanarak Çin’in Doğu Türkistan’da yaptığı zulümleri ve soykırımı anlatmalı seslerini feryatlarını duyurmaları çok önemlidir.
Ayrıca MÜCADELEYE ÖNDERLİK EDENLERİN bulundukları ülkelerde  İÇ SİYASET ve PARTİCİLİKTEN uzak durmaları toplumun bütün kesimlerini PAYDAŞ yapmaları  gerekmektedir. İNSANIM diyenlerin meselesi olması  gereken Doğu Türkistan davasını herhangi bir siyasi partinin dar sınırlarına hapsedecek görüntü vermemeleri de önemlidir.

 

Doğu Türkistanda müslüman çocukların asimilasyonu son sürat devam etmektedir.
Ayrıca Diasporadada asimilasyon tehlikesi maalesef kapıdadır. ASİMİLASYON BİR ANDA OLMADIĞI, ZAMANA YAYILDIĞI İÇİN MAALESEF GEÇ ANLAŞILMAKTA, anlaşıldığında ise iş işten geçmektedir.

Bu konuda çok defa önerilerde bulunduğum için sadece Efsane Lider Aliya İzzet Begoviç’in bütün milletlerin varlık mücadelesinin özeti olan; “savaş ölünce değil düşmana benzemeye başlandığında kaybedilir” sözü ile iktifa edeyim.

Çin dışardan bakıldığında HIZLA KALKINMIŞ ZENGİN ÜLKELER ARASINA GİRSE DE bu zenginlikten ve refahtan ÇİN KOMÜNİST REJİMİNİN görevlileri KORUYUCU KOLLAYICISI olan belki iki belki üç yüz milyonluk kesim yararlanmakta olduğu ifade edilmekte geri kalan bir milyarın üzerindeki halk ÇİN KOMÜNİST BASKICI REJİMİo ve KAPİTALİZMİN DOYUMSUZ ihtiras çarkı arasında sözde özerk bölge halkları ve Doğu Türkistan özerk bölgesi halkı da inim inim inlemektedirler.

Bu duruma karşı kitle hareketleri olmuştur! Olmaya devam edecektir.
Çin’deki kitle hareketlerinin Taiping Ayaklanması  (1850-1864 quing hanedanının sonunu hazırlamış) Sun Yat-Sen 1903’de “Büyük Barış” Devriminin çökmesi ve çabucak bastırılması ÇİN halkı için büyük talihsizlik olmuştur.  Ayrıca 1989 Tiananmen meydanı kanlı olayları Şi Cinping’in Komünist yönetiminin sonunu getirecek toplumsal uyanış ve direnişi başlayabilecek midir zaman gösterecektir.

Çin’de esaslı reformların kök salmasını sağlayacak birikim veya Stalin ve Gandhi gibi birinin çıkaramayışı ve Çin Komünist rejimi bu güne kadar teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak insanları takip ve zaptı rapt altında tutmayı başarmıştır.

Fikirler ÇINAR AĞACININ TOHUMLARI GİBİDİR’in boyutunu planlayabilirsiniz. Kendisi yeşerecek ve İNSANLARI GÖLGESİ ALTINA ALACAKTIR.
Teknolojinin Doğuş imkanı Türkistan’a geleceği gibi Çin’de mücadeleye katkı sunacağı kesintır.

Bütün ülkelerde toplum genelindeki toplumlara ayrılana ve sözde ÇİN toplumda AYDINERA ve sözde ÇİN KOMÜNİST REJİMİNDEN kurtuluşun habercisi.

Gemiam

KAYNAK : http://www.bncmedyahaber.com/mobil.php?islem= haber&id=7374

 

Share
273 Kez Görüntülendi.