logo

trugen jacn

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE KOCAELİ GENÇ İHH,DAN DOĞU TÜRKİSTAN SEMİNERİ

İZMİT İHH

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

İstanbul Merkezli İHH Vakfı’nın partneri konumunda mazlum ve mağdurlara yönelik çalışmalar yapan KOCAELİ Genç İHH,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  işbirliği ile Türk-İslam Dünyasının en mazlum ve mağdur coğrafyalarından biri Doğu Türkistan’ı ve güncel sorunlarını gündeme getirmek amacı ile İzmit’te bir toplantı düzenliyor.

Kocaeli Genç İHH.’nın Diploması Okulu adı altında gerçekleştirdiği bu toplantı günümüzde toptan yok edilmek ve dönüştürülmek tehlikesi ile karşı karşıya bulunan Doğu Türkistan ve güncel sorunları masaya yatırılıyor. Doğu Türkistan’ın tarihteki yeri,Çin’in bu müslüman Türk Ülkesi üzerindeki emelleri ile günümüzdeki durumu ve bu ülke’de son aylarda meydana gelen olaylar ayrıntılı olarak ele alınacak ve katılımcılara bilgi verilecek.

Uluslararası Diploması Okulu programı çerçevesinde “Dünya’ya Sırtınızı Dönmeyen ” sloganı ile duyurulan bu etkinlik 26 Aralık 2015 Cumartesi günü  Saat 14,oo’de  Kocaeli  Fuarı Taş Bina’da başlayacak. Seminer, Uygur Haber ve Araştırma Merkezi Sorumlusu ve Uyghurnet.org Haber Sitesi yayın yönetmeni Hamit Göktürk tarafından  verilecek.Katılım serbest olup, başvuru  yaparak ve isimilerini yazdırarak  iştirak edenlere birer katılım belgesi de verilecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Genç İHH tarafından ortaklaşa düzenlenen Etkinliklere katılarak ücretsiz Sertefika almak isteyenlerin    Fuar içindeki Gençlik  Hizmetleri Şube Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekiyor.

TEŞEKKÜR :  Doğu Türkistan sorunu gündeme getirmek için bu etkinlikleri düzenleyen Kacaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile İHH.Vakfı ve Kocaeli Genç İHH.’ya en kalbi minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Dünya’ya ve Özellikle Doğu Türkistan’a Sırtlarını Dönmedikleri  için Allah Kendilerinden Razı Olsun.  (Uygur Haber ve  Araştırma Merkezi(UYHAM)

 

Etiketler: » » » » » »
Share
1025 Kez Görüntülendi.