logo

trugen jacn
21 January 2020

KAZAKİSTAN’DAN İNSAN HAKLARI ALANINDA YENİ ADIM : GÖSTERİLER İZİNE TABİ OLMAYACAK

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev yayınladığı yeni bir kararname ile demokrasi ve insan hakları alanında yeni ve olumlu düzenlemeleri yürürlüğe koyduğunu açıkladı. Yeni Kararname ile ifade özgürlüğü noktasında yapılacak her türlü gösteri, yürüyüş ve mitingler için önceden izin alınmayacak bu hakların kullanılması için yönetime yazılı bildirim yapmanın yeterli olacağı açıklandı.

Kazakistan'dan gösteri resimleri ile ilgili görsel sonucu

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Kazakistan’da miting ve toplu yürüyüşlerle ilgili kanunda değişikliğe gidilecek. Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, ülkede miting izinleri konusunda değişikliğe gidileceğini belirterek, artık miting yapmak isteyenlerin yönetime bildirmelerinin yeterli olacağını kaydetti.

Kazakistan'dan gösteri resimleri ile ilgili görsel sonucu
KAZAKİSTAN’DA MİTİNGLERLE İLGİLİ YENİ DÜZENLEME GELİYOR

Kazakistan’da yürürlüğe girecek olan yeni kararnameyle, miting düzenlemek için, ilgili makamları bilgilendirmek yeterli olacak. Bunun haricinde bir yetkilendirme ve izne gerek olmayacak. Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, konuyla ilgili açıklamasında, insanların fikirlerini rahat bir şekilde ifade etmesi ve miting kültürünün oluşması için bu düzenlemeye gittiklerini ve tasarının hazır olduğunu bildirdi.

Kazakistan'dan gösteri resimleri ile ilgili görsel sonucu

Kaynak : Qırım Haber Ajansı (QHA)

Etiketler: » » » » » » »
Share
1383 Kez Görüntülendi.