logo

trugen jacn
28 Ocak 2015

KAŞGAR’DAN – SAMSUN’A UZANAN GÖNÜL KÖPRÜSÜ VE GÖKBAYRAK ATKILAR

Hamit Göktürk / Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

SAMSUN İnsani Yardım Hareketi Derneği,  Bafra ihh Temsilciliği’nce 22 Ocak akşamı Bafra Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan “Kalbimizin Doğusu,Ümmet Coğrafyasının Mazlum Diyarı : Doğu Türkistan” Paneline gelirken Salonun girişinde stand açan Mekke Mühacirlerini karşılayan Medine’li Ensar Annelerimiz ile Anadolu’muzun engin merhamet ve şafkatının sembol ve  ruhlarını taşıyan Bafralı fedakar ve vefanın sembolu Mücahide Hanım Kardeşimiz bizi Allah’ın selamı ile karşıladı ve bize çok hoş ve anlamlı bir sürpriz yaptılar.Bu Hanım Kardeşlerimizin önderleri olduğunu tahmin ettiğimiz Fatma Uğurlu Hanım Kardeşimiz daha önce hazırladıkları ayyıldız işlemli Gökbayrak atkılar hediye etti ve kendi elleri ile boynumuza taktılar.Bundan çok duygulandık. Sayın Dr.Erkin Emet Bey ve ben program bitimine kadar Doğu Türkistan’ımızın bağımsızlığı ve Hürriyetinin sembolü olan bu ayyıldız işlemeli Gökbayrak atkılar ile konuşmalarımızı sürdürdük. Ben konuşmama başlarken kendilerine teşekkür ettim ve şunları ifade ettim,” Bafralı Kardeşlik ve vefanın sembolu Bacılarımız el emeği ve göz nuru ürünü olan ay yıldız işlemeli gökbayrak atkılar hediye ettiler.Doğu Türkistan’daki Bacılarımızın kalbindeki iman ve hürriyet ateşinin ‘in simgesi olan bu Gökbayrağı onların işlemesi mümkün değil.Çünkü onlar bunu yaptıkları zaman teröristlikle suçlanır,uzun hapis cezalarına mahkum edilerler ve bir süre sonra cansız bedenleri ailelerine teslim edilirler. Bacılarımız merhum Liderimiz İsa Yusuf Alptekin’in ve merhum Annemin memleketi Kaşgar’ın Yenihisar İlçesindeki Mazlum Kızkardeşlerimiz ile gönül köprüsü kurmuşlar ve onların yapmaya imkan bulamadıkları Ayyıldızlı Gökbayrak atkıları onların yerine yaparak bize hediye ettiler.
Kaşgar; Müslüman Türk Milletinin ilk İslam başkenti,İlk divan ve Siyasetnamimizin yazıldığı kutlu bir şehir. Bize yaradanımızı ve kimliğimizi daima hatırlatan Kaşgarlı Mahmut’un Azizane Şehri.
Samsun’umuz ise,20,yüzyıldaki devletiebedmüddet’ımızın ilk temellerinin atıldığı mübarek bir şehir. Yorgun düşmüş ve umudunu yitirmekte olanlara yeniden umut bahşeden ve karanlıklarımızı aydınlatan Anadolumuzun Mübarek bir şehri.
Her ikisinin de şanlı Tarihimizdeki yerleri çok büyük ve büyük olduğu kadar de anlamlı de. Takdirlerinin ve röllerinin kesiştiği gibi,gönüllerin de kesiştiği Ayınlık ve nurlu şehirler.
Bafralı Bacılarımız ve Muhtereme Fatma Uğurlu Hanımefendi Kardeşimiz bütün bunları elbette ki düşünerek yaptıklarını tahmin edebiliyorum.Engin bilgilerine ten veriyor ve kendilerine minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Bu Gökbayrak atkıların değeri bizim için çok büyüktür.Bu atkıları en değerli bir hediye ve hatıra olarak saklayacağız.
Muhtereme Fatma Uğurlu Hanımefendi Bacımızın ve arkadaşlarının ellerinize kollarınıza sağlık .Allah gücünüzü ve bereketinizi arttırsın.Sizin gibi şuurlu,fedakar Kardeşlerimiz var oldukça ve sayıları arttıkça Türk- İslam dünyasının ve en mağdurları olan Müslüman Doğu Türkistanlı Mazlumların kurtuluşu mutlaka gerçekleşecektir. Cümlenizi Rabbulaleminin selamı ile selamlıyor ve kalbı dualarımızı yolluyoruz.
Sizler Güzel Baframızda mahzun kalblerimizde ” Çok Hoş Bir Seda” bıraktınız. Sağ olun ve var olun. Allah Taala’ya emanet olunuz..

Etiketler: » » » »
Share
1462 Kez Görüntülendi.