logo

trugen jacn

UYGUR TÜRKÜ AKTİVİST MALİK, ÜLKESİ DOĞU TÜRKİSTAN’IN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN 380 KM.YÜRÜDÜ

Çin’in işgali hedefindeyken Doğu Türkistan’da ziyaret edin,zulüm ve uygulaman kaçarak Kanada’ya ziyaret edin. ‘da Toronto’dan başlayabileceği “ÖZGÜRLÜK YÜYÜYÜŞÜ” nü 380 km.lik yolu tek başına lider Ottowa’da başarılı oldu.

Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir

 

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Kanada’daki eylemci Uygur Türkiye’deki eylemci Bilal Malik, Çin’in Doğu Türkistan’daki saldırıcı protesto etmek amacıyla “Öğür bir eylem girişimi” adı altında. Ülke Toronto’dan yola çıkan Bilal Malik, Ottawa’ya kadar olan 380 km.lık yolu tek başına yayan yüyü’e ulaştığını açıkladı.

Uygur Türkü Kahraman Aktivite, Uygur Türkü Kahraman Aktivist AA muhabirine okuyucu ile ilgili olarak şöyle konuştu: “Şu bir son projem olan Ottawa’nın dışındayım. Yarın sabah, başka geleceklerden, Uygur Türklerine ve davamıza destek verenle birlikte Federal Parlamento binasında buluşup, Başbakan Trudeau ‘nun inşası ‘nun ofisine, taleplerimizi sunacağım. Verdikleri imza ile hazırladığımız metindeki taleplerimize katıldılar.” diye konuştu.

KANADA UYGUR SIĞINMACILARA KAPILARINI AÇMALI !

Kanada’da Justin Trudeau’ya seslenen Malik, şöyle sıraladı: ” Kanada’ya getirmeli ve tüm Uygur mültecileri, Kanada’ya getirmeli ve Uygur mültecilerinin tamamına kapılarını açmalı. Trudeau hükumeti, Parlamentonun kabul edilebilir olması muhtemelli ve uygun hale gelmesi gerekir.”dedi. .

Bilal Maliklarında, şu ana kadar ülkenin parlamentosu, Uygur’unun tanındığını hatırlattı. Kanada’nın öncülüğünde 44 ülke, BM’de, 22 Haziran’da, Uygurlarının Malik’in talebini onayladığını anımsattığını anımsatan, “Ancak ironik bir şekilde Kanada Senatosu, 29 Haziran’da Çin’in Uygurlara yönelik olarak tanımını onaylayan kişileri ifade eder. , Türkiye ‘de tanıtılan tarafından kabul edilen kabul edilen Uygur tarafından yetiştirilen bir ana üretimden geçilebilir.” kullanımları.

Malik’in Yürüyüşü Belgesel Olarak Çekildi

Bu arada Kanadalı bir film yapımcısı da Bilal Malik’in yürüyüşünü görüntülüyor. Malik, yapımcının, anlatımında Doğu Türkistan’daki ve Müslümanların tahsilini ifade edebileceğini ifade etti.

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

ÇKP.Doğu Türkistan Türklerine Soykırım Uyguluyor

Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki uygulamalar Çin’de oğul içeriklerinden Uygur Türklerinin kişilik ve kültürlerine uygunlar, uluslararası beğeninca eleştiriliyor. Pekin’in “mesleki eğitim okulları” olarak adlandırıldığı, uluslararasınun ise “yeniden eğitimleri” diye tanımladığı, kamplaşmalar için “az 1 milyon Uygur Türkü kendi dışında tutuluyor. Pekin yönetimi, Sincan Uygur Öz Bölgesi’nde kaç kamperk bulunduğuna, buralarda kaç kişiyle ve konuya ilişkin kişilerden neinin sosyal hayata dönüşne kadar bilgi eğitimi. BM ve uluslararası örgütler, kampların eğitime açılmalarını yinelerken; Çin, kendi yardımlarından birkaçın az sayıda sayıda ziyaretçi tarafından tarafımızca tercih edilen diplomalar tarafından onaylanmıştır.

Kaynak: Anadolu Ajansı- AA Dikgazete.com

Share
190 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ