logo

trugen jacn

İYİ PARTİLİ FINDIK : ÜLKÜCÜLERİN VE UYGURLARIN KANI HALA ÇİNCİ PERİNÇEK’İN ELİNDE !

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İYİ Parti Ümraniye Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Yakup Fındık, Meclis Toplantısında Çinci Perinçek’in İftiralarını Sert Sözlerle eleşetirdi ve Tepki Gösterdi

Ümraniye Belediye Meclisi’nin Şubat 2021 ayı ilk toplantısında söz alan Meclis Üyesi ve İİ Parti Gurup Başkan Vekili Yakup Fırdak,Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkındaki beyanlarına cevap veren Fındık, “Doğu Türkistan meselesini Genel başkanımız, milli bir mesele olarak görmektedir. Daha düne kadar Rusya’nın, Çin’in, Tahran’ın, Esad’ın, Apo’nun yanında yer aldığını gördüğümüz bu yalancı, bir tek Türk’ün ve Müslüman kardeşlerimizin yanında yer almamıştır” dedi.

“MİLLİ MESELELERDE EN UFAK BİR HASSASİYETİ YOK”
İYİ Parti Ümraniye Meclis Grup Başkan Vekili Yakup Fındık, meclisteki konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Yalancıya ‘yalancı’ demek hakaret değil, durum tespitidir. Fikri oryantalizm ahlaki sorundur. İftira ve yalanlara herkesten çok inanan bir ruh halindeki ahlak yoksunu Perinçek hakkında birkaç cümle etmek isterim. Geçen hafta Aydınlık Gazetesi’nin manşetine göz attım. Manşette ‘Akşener, Biden’a göz kırptı, TBMM’de kışkırtıcı faaliyet’ gibi abuk sabuk yazılar… Bu, aslında gazetecilik mesleği adına utanç verici durumdur. Doğu Türkistan’daki zulme uğrayanların sesi olarak, Türk milletinin en şerefli mekânında, milletin kürsüsünde Uygur Türkü kızımızın sesini duyurmasına olanak sağlayan kıymetli genel başkanımız Meral Akşener’e, öncelikle şükranlarımızı sunarım. Genel başkanımız Meral Akşener, aslında konuyu milli bir mesele olarak görmektedir.  
Perinçek denen hadsizin milli meselelerde en ufak bir hassasiyeti olmadığı için, milli mesele edilen bir sözü ya da sergilenen tavrı anlamamakla beraber; kabullenmemesi, tam anlamıyla milli bir şuursuzluktur.”

“O ÇİÇEK VERDİĞİNİZ ELLERİNİZ KIRILSIN”
“Bu şuursuz ve hadsiz, gazete manşetlerinden nefretini kusamamış olsa gerek, televizyon ekranlarından ‘Uygur yalanlarının sesi oldu’ diyerek, Genel Başkanımız Meral Akşener’e karşı salyalarını akıtmıştır ve bununla da yetinmeyip, Uygur Türkü kızımızı ayrılıkçı, terörle iltisatlı olarak yaftalayıp, Fetö’ye bağlamıştır. Ayrıca daha ileri gidip, Pkk’nın dostu olarak lanse etmiştir.  Bu yalancı ve ahlaksız daha düne kadar Rusya’nın, Çin’in, Tahran’ın, Esad’ın, Apo’nun yanında yer aldığını gördüğümüz bu yalancı, bir tek Türk’ün ve Müslüman kardeşlerimizin yanında yer almamıştır.  
Rusya: Sovyet döneminde Türk dünyasının kâbusu olmuştur, Türk düşmanlığı onların genel politikalarıdır. 
Çin: Çin Seddi’ni herhalde oradan keçiler geçmesin diye yapmamıştır, tarihten gelen sorunları vardır. 
Tahran: Tebriz’e, Urumçi’ye, oraya buraya ettiği zulüm ve baskı ortadadır.
Apo: Türk devletiyle ve Türk milletiyle sorunu ortadadır. Bebek katili ile kol kola Beka vadisinde teröristleri dizerek çiçek verdiniz, bunları unutmamız mümkün değildir. O çiçek verdiğiniz elleriniz kırılsın.”
“ÜLKÜCÜLERİN KANI HALA ELLERİNDEDİR”

“Bütün bunlarla yan yana görülmüş insan, kalkmış bir de bizlere millilik dersi vermeye çalışıyor. Genç kardeşlerimiz yaş itibariyle bilmeyebilir, yaşamamış olabilir. 
Bu hadsizler, bu ülkenin askerinin, generalinin, subaylarının adresini, ismini vererek suikaste uğramasına sebep olan zihniyetin ta kendileridir. Bunların misyonu budur. Bu ülkenin polislerinin, MİT’in çok kıymetli isimlerinin, ev adreslerinden fotoğraflarına kadar dergilerinde servis edip öldürülmesine sebep olan vicdansızlardır.  
Bu yalancı, iftiracı, ahlak yoksunu utanmaz, 12 Eylül öncesi pislik gazetelerinde isimlerini, fotoğraflarını yayınlayarak, ülkücülerin hedef haline getirilip şehit olmalarına sebep olmuştur. Ülkücülerin kanı hala ellerindedir. İnsanların gözünün içine bakarak, bu kadar yalan söyleyeni, inanın görmedim. Perinçek ve avaneleriyle bir araya gelen hiç kimse iflah olmaz. Bu adamın maşallah dediği, üç gün yaşamaz. Zamanı geldiğinde Uygur Türkü kardeşlerimizi nasıl savunacağımızı, cihanı aleme göstereceğiz. Doğu Türkistan’daki zulme susarsak, unutursak, unutturursak kanımız kurusun.”

Kaynak:istanbulgundemi.net/haber/yakup_findik_ulkuculerin_kani_hala_ellerindedir-18925.html?fbclid=I

Share
214 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ