logo

trugen jacn

İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ AĞIRALİOĞLU : BM.DEKİ KONUŞMADA DOĞU TÜRKİSTAN VE KIRIM YOK !?

İyi Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nı BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmaya ilişkin “Cumhurbaşkanımızın BM’de yaptığı konuşmada neredeyse bütün mazlum ülkeleri “unutmadan” söyleyip de Doğu Türkistan’ı ve Kırım’ı dile getirmemesi çok vahim bir hatadır” eleştirisinde bulundu.
İYİ Parti’den Erdoğan’ın BM konuşmasına tepki: Doğu Türkistan ve Kırım neden yok

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Parti toplantısının ardından konuşan İyi Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’ndaki konuşmasına eleştiride bulundu. Ağıralioğlu, “Konuşmada neredeyse bütün mazlum ülkeleri “unutmadan” söyleyip de Doğu Türkistan’ı ve Kırım’ı dile getirmemesi çok vahim bir hatadır” dedi.

Adana Yüreğir ilçemizde, polislerimizi taşıyan servis otobüsüne gerçekleştirilen bombalı saldırıda yaralanan polislerimize ve sivil vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. PKK’ya, IŞİD’e, teröre, terörün her türlüsüne, terör destekçilerine lanet olsun. Adana’mıza ve ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Yazıyı görüntüle

Her türlü fikir serbestçe ifade edilebilmelidir fakat terör ve şiddet bir hak arama enstrümanı olamaz. Bu sebeple terörle arasına mesafe koyamayanlara, terörü kınayamayanlara tavrımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Terörle aranıza mesafe koyun! Terörden medet ummayın! Şiddeti, dilinize pelesenk ettiğiniz “barış” ve “demokrasi” kavramlarını da ifsat edecek bir şekilde, tasvip etmeyin. Türk Milleti her şeyi görmektedir.

Görüntünün olası içeriği: Ali Ihsan Tekelioğlu, oturuyor

‘BİZ DURDUĞUMUZ YERDEYİZ’

Biz, cesur kadrolarımızla memleketin yönetimine talibiz. Bu irademizden ve milletimize hizmet etme kararlılığımızdan da bir adım feragat etmiş değiliz.

Cumhurbaşkanımızın BM’de yaptığı konuşmada neredeyse bütün mazlum ülkeleri “unutmadan” söyleyip de Doğu Türkistan’ı ve Kırım’ı dile getirmemesi çok vahim bir hatadır. Dış politikamız sıkışmış dahi olsa diplomasi bunun için vardır. Çin ve Rusya ile iş birliğine devam ediyorken, muhataplarımıza hatalarını ve yanlışlarını da söyleyebilmeliyiz. Türk Hariciyesinin tecrübesi buna kifayet eder. Birleşmiş Milletler’de bu kadim Türk topraklarındaki zulümleri “yok sayma ve görmezden gelme” tavırsızlığının ve anlamsız sükûtun hiçbir izahı yoktur. Bu anlamsız tavır, Türk Devleti’nin başına yakışmamıştır!

KAYNAK :
https://www.karar.com/guncel-haberler/iyi-partiden-erdoganin-bm-konusmasina-tepki-dogu-turkistan-ve-kirim-neden-yok-1334697

Etiketler: » » » » » » » »
Share
535 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ