logo

trugen jacn

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ YOKUŞ : DOĞU TÜRKİSTAN’DA TÜRKLER ORUÇ TUTAMIYOR,CAMİLER YIKILIYOR !

TBMM'de Doğu Türkistan Tepkisi : Müslüman Türkler Oruç Dahi Tutamıyor, Camiler Yıkılıyor

Uygur Haber ve Araştırıma Merkezi (UYHAM)

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, TBMM Genel Kurulu’nda Doğu Türkistan’daki işkence kampları ve Çin hükümetinin Müslüman Türklere yönelik soykırım girişimiyle ilgili konuştu.

Fahrettin Yokuş, “Sn. Başkan, değerli milletvekilleri, yüce meclisi saygıyla selamlıyorum. Çerkes katliamnın 155’inci, Kırım sürgün ve katliamnının 75’inci yılında hayatını kaybeden soydaş ve dindaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Değerli milletvekilleri, önceki gün Çin’de seyahat halinde bulunan Dışişleri Bakan yardımcısının, Çin hükümeti ile yaptığı görüşmelerde Doğu Türkistan’da yaşayan müslüman Türklerle ilgili terörist yakıştırmasını yapmış olmasını eshef ile kınıyorum.” ifadelerini kullandı.

Konya Milletvekili Yokuş konuşmasına şu şekilde devam etti: 

Çin’in işgal altındaki Doğu Türkistan Türklerinin hangi boyutlara ulaştığını tüm dünya görüyor ve duyuyor, bir tek Türk hükümeti görmüyor ve duymuyor. Çin’de şu an Müslümanlar oruç dahi tutamıyor, camilerin 3’te 1’i yıkılmış durumda. 3 Milyon müslüman Türk kamplarda yaşamaya zorlanmış durumdadır. Hükümetimizin anlamadığı bir şey var, Doğu Türkistan şu an Çin işgali altında. Bu işgale karşı çıkmak, Çin devletinin toprak bütünlüğünü zedelemez, soydaşlarımıza sahip çıkmak görevimizdir.

KAYNAK : KAMUBULTENİ.COM – ANKARA

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
4389 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ