logo

trugen jacn

ÇİN’İN SOYKIRIM CİNAYETLERİNİN SAVUNUCUSU PERİNÇEK YOZGAT’TA PROTESTO EDİLDİ

ÇKP işgal yönetiminin Doğu Türkistan Türklerine yönelik  baskı, zulüm ve soykırım cinayetlerini savunması ve çıkarıldığı  Tv. kanallarında mazlum Uygur Türklerini  Çin ağzı ile  suçlaması ve  hakaretler yağdırması  ile  bilinen   ÇKP Faşizminin Türkiye’deki  zulüm ve   soykırım ortağı  Doğu Perinçek, Partisi’nin Yozgat’in Boğazlıyan İlçesinde düzenlediği bir toplantıda   vicdanlı ve duyarlı Yozgatlı  Kardeşlerimiz  tarafından protesto edilerek lanetlendi.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

ÇKP işgal yönetiminin Doğu Türkistan Türklerine yönelik baskı,zulüm ve soykırım cinayetlerini savunması ve çıkarıldığı Tv.kanallarında mazlum Uygur Türklerine  iftiralar atarak  hakaretler yağdıran ÇKP zaliminin  Türkiye’deki soykırım ve zulüm ortağı  Vatan Partisi  Genel Başkanı Doğu Perinçek Partisinin Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesinde  düzenlediği bir toplantıda vicdanlı ve duyarlı Yozgatlı Kardeşlerimiz tarafından  protesto edildi ve  Uygur Türklerine karşı  hasmane  tutumu lanetlendi.

Önce  Bir Vatandaş Perinçek’e  “Sizler  Bölücüsünüz” Dedi

Her fırsatta gerek televizyon programlarında ve gerekse partisine ait haber kuruluşlarında Doğu Türkistan Türklerine  saldıran Perinçek,  salonda konuşma yaparken yüzüne Çin zulmünü anlatan Gökbayraklı maske takan  Yozgatlı bir  duyarlı bir Türk vatandaşımız tarafından protesto edildi. Salonda İlk önce yaşlı bir vatandaş ayağa kalkarak; “ Siz ve başkanı olduğunuz parti yanı  sizler  bölücüsünüz” sözöleri ile kendisine tepki gösterdi. Daha  sonra  yüzüne Çin zulmünü anlatan gökbayrak maskeli  bir diğer vicdanlı ve duyarlı Doğu Türkistan gönüllüsü ve Türklük  sevdalısı vatandaşımız ayağa kalkarak Perinçek’e  sözlü olarak müdahale ederek protesto etti.

Çin Zulmünü Temsil Eden Maskeyle Salona Geldi

İşgalci Çin’in soykırımını savunması ile bilinen  Perinçek Yozgat’a bağlı Boğazlıyan ilçesinde Vatan Partisi tarafından düzenlenen bir etkinliğe katıldı. Perinçek buradaki konuşması esnasında Yunus Emre Budak isimli bir Doğu Türkistan sevdalısı bir vatandaş tarafından protesto edildi.

Yüzündeki maskeyle salonda oturan vatandaş bir süre bekledikten sonra Perinçek’e kendisinden rahatsızlık duyup duymadığını sordu. Perinçek ise vatandaştan rahatsız olmadığını söyledi. Bunun üzerine vatandaş maskeyi göstererek, Doğu Türkistan’dan rahatsız olup olmadığını ima etti.

Vatandaş daha sonra “Doğu Türkistanlı terörist mi değil mi?” diye sordu. Bunun üzerine Perinçek, “Doğu Türkistanlı terörist olur mu niye terörist  olsun. Onların hakkını hukukunu ben koruyorum” sözlerini öne sürdü.

Perinçek ayrıca; “Ben Doğu Türkistanlıya hiçbir zaman terörist demem. Doğu Türkistan İslami Partisi adındaki örgüt, aynı PKK gibi Amerika tarafından yemlendiği gibi…” derken vatandaş “Buyurun işte, buyurun dinleyin. Çini kınayamazsınız” diyerek salondan polis eşliğinde çıkarıldı.

 

Yozgat'ta Doğu Perinçek'e maskeli protesto

Perinçek’e Çin’in Doğu Türkistan Türklerine Zulmünü Anlatmak İstedim

Çin’in Türklere yönelik Soykırım cinayetlerinin Ortağı Perinçek’i  maskeli olarak protesto eden Vicdanlı ve duyarlı Vatandaşımız Yunus Emre Budak protesto eylemi ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi :

Ben Doğu Türkistan Türkleri Soydaşlarımızın  yalnız olmadığını göstermek için eylemi gerçekleştirdim. Sayın Doğu Perinçek ilçemizde bulunan bir toplantıya katıldı.  Doğu Perinçek önceki konuşmalarında  Doğu Türkistan Türklerinin insan hakları  mücadelelerine daima  terörist yaftası vurmaya kalkıyor. Ben bir Müslüman Türk  bu suçlamalarından  büyük  rahatsızlık duydum. Bu rahatsızlığımı dile getirmek için Doğu Türkistan’daki zulmü dile getirmek istedim. Sayın Perinçek de onlara ’terörist’ dediğini kabul etti, ben de toplantıyı terk ettim. Amacımız Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin yalnız olmadığını göstermektir” şeklinde konuştu.

 İşgalci ve Soykırımcı  Çin Uygur Türklerine yönelik baskı ve soykırım cinayetlerini sürdürüyor  

Bilindiği üzere Doğu Türkistan Türkleri 1863 -1877 yılları arasında  Kaşgariya(Doğu Türkistan)İslam Emirliğini kurmuşu ve ve  bu bağımsız devletin Hükümdarı Atalık Gazi Yakup Han Bedevlet Osmanlı Hakanına biat ettiğini açıklayarak Sultan Abdulaziz Han adına Para bastırmış ve hütbe okutmuştur. 20.yüzyılda ise  ilk  12 Kasım 1933’Kaşgar başkentli Doğu Türkistan İslam Cumhuriyeti ile yine 12 Kasım 1944’de Gulca merkezli Doğu Türkistan Cumhuriyetini ilan etmişlerdir. Bu her iki bağımsız Türk devleti Çarlık Rusyası ile Sovyetler Birliğinin  Çin’e askeri yardım ve desteği sonuucu yıkılımıştır. Son Çin işgali 1949’da Mao Liderliğindeki Kızıl Çin Ordusunca  gerçekleştirilmiştir. Çin günümüzde Türk-İslam dünyasının ve uluslararası toplumun kayıtsızlığı ve duyarsızlığından cesaret alarak  Doğu Türkistan Türklerine  yönelik etnik soykırım  cinayetlerinin şiddetini daha da arttırarak sürdürmektedir.

 

https://www.facebook.com/100012259266618/videos/426154128997871

 

Kaynak :  Ajanslar-Gazeteler

Share
400 Kez Görüntülendi.