logo

trugen jacn

ÇİN’İN TÜRKLERE İNSANLIK DIŞI YENİ İŞKENCELERİ: ZEHİRLİ YILANA ISITTIRMAK VE KIZGIN TEL

Komünist Parti yetkilileri, Doğu Türkistanlı Müslümanlar üzerindeki baskıyı her geçen gün artırıyor. Her gün yeni yasaklar getiriliyor.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

ÇKP Faşist yönetiminin işgalı altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere yönelik envaiçeşit acımasız ve insanlık dışı işkence yönetmelerine yenileri eklediği bildirildi. Doğu Türkistan’da yaşadığı tahmin edilen ve sosyal medya üzerinden paylaşılan bir mesajda Çinli İşkencecilerin tutuklu Müslüman Türklere işlemedikleri suçlarını itiraf ettirmek için gözlüklü olarak tabir edilen bir çeşit yılana zorla ısıttırıldıkları ,erkeklerin cinsel organının içine kızgın tel soktukları,tırnaklarını sökme dişlerini zorla çekme ve vucuduna çivi çakma gibi işkence türlerinin olağan bir işkence( Normal İşkence türleri)haline geldiği belirtiliyor. Cep telefonu üzerinden paylaşılan bu mesajların paylaşanın kimliğinin gizlenmesi amacı ile tarih ve isimlerinin silindiği ve diğer teknik özelliklerin ise yok edildiği görülüyor. Olayların ortaya çıkışı ve gelişiminden bu paylaşımın 2018 yılına ait olabileceği de tahmin ediliyor,Cünkü,o yıllarda Mısır başta bir çok Arap ülkesinde öğrenim ve ticaret amacı ile bulunan Uygur Türkleri yaşadıkları ülke yönetimlerinin Çin ile işbirliği yapmaları sonucu onların büyük bir bölümü zorla Doğu Türkistan’a götürülmüş ve işkencelerden geçirilmişti.Bunlardan bir kısmı Çin zindanlarında hayatlarını kaybetmiş diğerleri ise 10-0 yıl arasında hapis cezalarına çarptırılarak cezalandırılmışlardı.

Sosyal medya paylaşımında Çin’in Türklere Yaptığı zulüm ve işkenceler şöyle anlatılıyor ;

Tevbeler olsun.Tutuklananların tamamı suçsuz insanlar !

Mısır’dan getirdikleri Uygurların eşi ve küçük çocuklarını dahi cezalandırdı.Kendisi daha çok genç yaşta idi. 16 yıla mahkumettiler.

Babasını ise 10 yıl hapisle cezalandırdılar.Baskı ve zulum insan tasavvününü çok üstünde.

Sabredin kardeşim,bu kötü günler de bir gün sona erecektir. Karanlık ilelebet değildir,tan mutlaka atacaktır.

Tutukluların tırnaklarının kerpetenle koparılması,Kaşlarının zorla yolunması, Yılana ısırttırmak,çivi çakmak.cinsel organın içine kızgın tel sokmak ve benzeri işkence türleri olağan hale geldi.

Mısır’daki öğrencileri geri getirdiler herhalde bundan haberiniz vardır.

Evet haberim var.

Onları özellikle gözlüklü yılana ısırttırarak sorguladıkların gözlerimle gördüm.

Mısır’dan geri getirilenlerin tamamı ana ve babası ve çocukları ile birlikte tutuklandı ve 15-20 yıl arasında hapse mahkum edildiler.

Geceleri uyuyamıyorum.Sürekli hap alıyorum. Güçlü uyku hapı sinir sestemi için çok zararlı.Ama ne yapayım başka çarem yok.mecbur almak zorundayım.

İçeride yapılanlar çok acımasız ve vahşet derecesinde. Tasavvurumuzun dışında yapılan işkenceler.

Bir çok tutukluyu işkenceler sonucu katlettiler.

İçeride öğrenim için gittim diye itiraf edenler varmi ?

Var. Onları yılana ısıttırarak sorguluyorlar.

Bu mesajları okuyunca için çok sıkıldı.

Annem ne yapıyordur şimdi ? Her halde yaşıyor.

Benim bu yazdıklarım içeride ceryan edenlerin sadece % 5’ı daha.

Bir çok tutukluyu döverek öldürdüler.

Onların cenazesini ailelerine vermeden gizlice kendileri defnediyorlar.

Anladım.Tamamdır.

Kaynak : Fırkat Uygur adlı Uygur Türkünün sosyalmedya(Facebook)paylaşımı

Share
249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ