logo

trugen jacn

İŞGALCİ ÇİN,DOĞU TÜRKİSTAN’DA MÜSLÜMAN TÜRKLERİ KATLETMEYİ SÜRDÜRÜYOR

İşgalci ve Zalim Çin yönetimi Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere yanilik soykırımlarında hız kesmiyor ve artarak devam ettiriyor. Doğu Türkistan’ın önemli ve kadim şehirlerinden Kuçar’da bulunan 1 No.lu Çin Toplama Kampında son 6 ay içinde en az 150 kişinin çok kötü yaşam şartları, fiziksel ve psikolojik baskılar,zulüm ve işkenceler sonucu hayatını kaybettikleri açıklandı.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin’in Doğu Türkistan’da kurduğu eğitim adı altındaki ceza kamplarında milyonlarca Türk yaklaşık 3 senedir gözaltında tutuluyor.

Çinli yetkililer her yola başvurarak dünyayı bu kampların meşru olduğuna inandırmak istese de bölgeden gelen ölüm haberleri gün geçtikçe artıyor.

Türkistan Press’te yer alan habere göre son gelen yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği haberleri Doğu Türkistan diasporasını yasa boğdu.

Doğu Türkistan’da görevli bir polisin Özgür Asya Radyosu muhabirine verdiği bilgilere göre Doğu Türkistan’ın Kuçar Şehrinde 4 adet kamp olduğu ve her birinde 5 binden 10 bine kadar kişinin tutuklu olduğu, sorumlusu olduğu bölgede 1 Nolu kampta 6 ay içinde 150 kişinin öldüğü ve cesetlerinin muhtarlık ile polislerin gözetlemesi altında gömüldüğü öğrenildi.

KAYNAK : https://www.milligazete.com.tr/haber/3290499/kucardaki-kampta-6-ay-icinde-150-dogu-turkistanli-hayatini-kaybetti?fbclid

Etiketler: » » » » » » »
Share
26864 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ