logo

trugen jacn
30 Nisan 2015

İŞGALCİ ÇİN’DEN MÜSLÜMAN UYGURLARA YENİ BİR ZULÜM : İÇKİ VE SİGARA SATACAKSIN

Hamit Göktürk / UYgur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)
İşgalci Çin esaret altında tuttuğu Müslüman UYgur Türklerine yeni bir zulüm uygulaması başalattı.01 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Lokanta,Restoren ve gıda maddelerinin satıldığı ve ticaretinin yapıldığı alış veriş ve satış yerlerinde en az 5 çeşit İçki(Harak) ve 5 Çeşit sigara bulundurmaları bir yeni genelge ile  zorunlu hale getiriliyor.
Doğu Türkistan’in Hoten Vilayeti merkez ilçeye bağlı Laskuy kenti Aktaş Köyü Halk Yönetim Komitesi(Ahaliler Komitesi) tarafından çıkarılan  bir genelge ile  İçki ve sigaranın   Lokanta,dükkan ve alış veriş merkezlerinde bulundurmalarının zorunlu olduğu ihtar ediliyor.Bu genelge’ye yeterince önem vermeyen veya istenilen İçki ve sigara çeşitlerini satışa hazır bulundurmayanların dükkan ve işyerlerinin kapatılacağı ve haklarında yasal soruşturma açılacağı belirtiliyor.
Çinli İşgalcilerin bu yeni genelge ile Müslüman Uygur Türklerinin kutsallarına  hayasızca saldırmak ve inançlarına aykırı bu maddeleri bulundurmak ve satmaya zorlamak suretiyle Müslüman  halkı kışkırtmak istediği açık ve net olarak görülüyor.
İşgalcı Çin’in Müslüman halkı bastırmak ve katletmek için onun kutsallarına aykırı uygulamalar yaparak kışkırtmak ve gerekçeler yaratarak onların tepki göstermelerini sağlayarak istediği ve bu geneleneksel sinsi tertibin Müslüman Ugurlar tarafından çok iyi bilindiği  ifade ediliyor.

 Genelgenini Tercümesi şöyle ;

Aktaş Kenti-Hoten

                     GENELGE

 Laskuy Kenti ve Aktaş Köyü sınırları içerisinde bulunan  Lokanta,Restorant ve bilcümle gıda ticareti ile iştigal eden  Vatandaşların Dikkatine ;

       Üst yönetim Organlarımızın(Yukarının) emirleri gereğince  kentimiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren Lokanta, ve gıda ticareti ile uğraşan bütün iş yeri sahiplerinin Vatandaşlarımıza daha  iyi ve kolay hizmet sunabilmelerini temin için  01 Mayıs 2015 tarehinden itibaren şu hususları öncelik ve ivedilikle yerine getirmeleri yasal bir zorunluluktur.

  1. Lokanta,Restoran ve gıda maddeleri satışı yapılan bütün iş yerlerinde 5 çeşit(marka) içki(Harak) 5 çeşit sigara bulunduracaklardır.
  2. İçki ve sigaraları halkımızın   daha kolay görüp alabilmelerini temin için satış yerlerinde özel bölüm veya köşe tesis edeceklerdir.
  3. İçki ve sigaraları her zaman dükkanda bulundurmak ve diğer emtialar gibi satışını normal şekilde sağlamak için gerekli hassasiyetler gösterilecek ve hiç bir soruna  fırsat verilimeyecektir.
  4. Bu genelge hükümlerine gerekli özen gösterilmediği veya eksik İçki ve sigara tesbit edildiği veya aksaklıklar görüldüğü takdirde Lokanta ve satış yerleri ve dükkanlar derhal mühürlenerek  kapatılacaktır.
  5. Dükkan ve işyeri kapatılan kişilerin  ticare faaliyetelerine son verilecek ve bu kişilerin ideolojik ve siyasi  düşünceleri özel olarak inceleme ve soruşturmaya tabi tutulacaktır.
  6. Bu  tür iş yeri sahibi  kişiler hakkında yasal işlemler yapılacak ve cezalandırılacaklardır.
  7. Gereği önemle duyurulur.    29.04.2015

                                                                          Resmi Mühür                                  

                                            Hoten İli Laskuy Kenti Aktaş Köy Komitesi

 

 Teşekkür : İşgalci Çin’in bu yeni zulüm belgesini bizlerle paylaşan ve kamu oyunun bilmesini ve bilgi sahibi olmasını  sağlayan  duyarlı vatansever Kardeşimize teşekkür ederiz.(UYHAM)

Etiketler: » » » » » »
Share
3314 Kez Görüntülendi.