logo

trugen jacn

ÇİN’DEN İNSANLIK DIŞI BİR ALÇAKLIK DAHA : TORUN’DAN RABİA KADİR HANIMA ELEŞTİRİ

Rabia Kadir ve Dalay Lama Türkiye'ye geliyor

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İşgali altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan Türkleri yönelik baskı,zulüm ve insanlık dışı cinayetlerle katleden ÇKP Faşist-Nazi yönetimi bu kez bir insanlık dışı aşağılık bir uygulamaya daha imza attı.

Geçtiğimiz yıllarda Rabia Kadir Hanım’in Doğu Türkistan’da yaşayan Çocukları,Torunları,Kardeşleri ve diğer yakınlarından en az yüz kişiyi tutuklayarak Çin tipi Nazi/Toplama kamplarına hapsedilmişti. 11 yıl süre ile Dünya Uygur Kurultayının Genel Başkanı olarak Doğu Türkistan davasının uluslararası bir sorun haline getirilmesinde önemli ve büyük katkıları olan Rabia Kadir Hanım’dan ise,bu hizmetleri için intikam amaçlı alçak bir saldırıya imza attı. Sadece ÇKP’nin onursuz ve alçak soykırımcı katillerinin ancak yapabileceği aşağılık bir öç alma yönetimini icra ederek Toplama Kampında tutulduğu tanmin edilen 2 kız torununu baskı,şantaj ve tehdit ile Büyükannesi aleyhinde konuşturarak bunları Çin Tv.larında yayınladığı bildirildi.

Zorla konuşturulan kız Torun ise,Büyükannesi Rabia Kadir’ Hanımın yaptıklarının doğru olmadığını,bölücülük yapmaması gerektiğini ve kendisini bu suçlarından dolayı eleştirdiğine ait sözlerini Çince olarak zorla söylettiği görüldü.

Rabia Kadir Hanımı eleştiren kız torunun konuşmasını yaparken gösteren videoda kendisinin bu konuşmadan büyük rahatsızlık duyduğu ve çok huzursuz olduğu açıkça görülüyor.

ABD’de yaşayan Türkistanalı Türklük bilimi alimi ve Türkistanlı bilim insanı Prof.Dr.Sayın Timur Kocaoğlu Hocamız insanlık dışı zulümlerini uygulamak için insanlık onurunu alçakça ayaklar altına almaktan asla çekirmeyen bu tutumunu sosyal medyada paylaştığı su sözleri ile değerlendirdi :

DOĞU TÜRKİSTAN’DA ÇİN DEVLET KIYIMININ KORKUNÇ GÖSTERİSİ:

Doğu Türkistan’ın Önderi, Uygurların Anası Rabiya Kadir (Rebiya Kadeer)’in Çin’de yaşayan iki torunu televizyona ayrı ayrı çıkarılarak, onlara “Biz Uygurlar özgürüz, ABD Dışişleri eski Bakanı Mike Pompei yalan söylüyor, bize hiç bir baskı yok, mutluyuz, ben yakında evleneceğim!” dedirtildi!

Birisi Rabiya Kadir’in Doğu Türkstan’daki büyük oğlunu kızı, öbürü de Rabiya Kadir’in kızının kızı.

Halbuki onun babası, Rebiya Kadir’in oğlu 10 yıl tutuklu kaldıktan sonra geçen yıl tutukevinden eve dönmesine izin verilmişti, şimdi baskıyla onu kızı konuşturuldu.

Bir alttaki Rabiyanın kızından olma torunu konuşuyor, nasıl da süsleyip püslemişler! Çinliler, güzel döşeli bir evde konuşturtuluyor…

Doğu Türkistan’ın Yılmaz Önderi Rabiya Kadir’in Çinlilerce baskıyla yaptırtılan bu videonun sonunda tam 1:34 saniyede şu sözü söylemiş olduğu, bunun tam bir Çin propagandası olduğunu ifşa ediyor (ABD Dış İşleri Bakınının adını anarak): “Pompei bizim mutlu hayatımız kuşkusuz senin varlığına muhtac değil!” (Vay vay ne söz, bunu bir kız söylemez, bu onu öğretilmiş bir siyasi slogan!) Arkadaşlar resimdeki kızın yüzündeki tedirgenliği, sıkıntıyı, ürkekliği görüyor musunuz? Mutlu özgür yaşayan bir Uygurun neden yüzü gülmüyor, neden gözlerinde korku var?

Bu üstteki “Made in China” (Çİn Malı) videodagi Uygur kızının yüzünü iyice inceleyin, gerçekten özgür olsa böyle kasılarak, iki elini de önünde dizlerine bastırarak mı konuşur, yüzü rrahat değil, hiç gülümsiyemiyor, belletilmiş bir metni okuyor, ancak ruhsuz duygusuz okuyor!

İşte trajik-komik bir gösteri: İzleyin ey bizde Çin’i öven ondan yardım alıp beslenen satkınlar ve ses bu Çin zulmüne kayıtsızca ve ses çıkarmadan susan sözde ” Müslümanlar ve Milliyetçi”ler!

ÇKP’li işgalcılara karşı tepkisini ortaya koyan şiirini bizimle de paylaşarak sosyal medyada yayınlamış bulunuyor.

Prof.Dr.Sayın Timur Kocaoğlu Hocamızım şiiri şöyle ;

UYGUR KIZI KAYSAR GÖSTERİSİ

Bir sirkteyiz böyle gösteri görülmemiş

burada ateş çemberinden atlayanlarar

slanlar değil bizim Uygur kızlarımız

oğullarımız oynarlar kamçılandıkça

baş oyuncu iyi seçilmiş Qaysar Kadir

Rabiya Kadir’in torunu olduğundan…

Yöneticilerse uzmanları bu işin

söylendiği gibi Tonyukuk yazıtında

tatlı sözle en ince kıyımı bilirler

hazırladılar aylarca Qaysar kızını

allandı pullandı giydirildi en son gün

kameraların karşısına çıkarıldı…

İyicene bellemişti Qaysar yazıyı

baştan sona doğru okudu teklemeden

ABD’ye sövdü dedi bizler mutluyuz

deneni yaptı tek bir ayrıntı dışında

kondurmadı güzel yüzüne bir gülücük

bakışları donuktu yoktu tek bir duygu…

Çinlilerin tuzağı burada yanıldı

boynu eğdirilebilir kişioğlunun

başı ezilir, dili yakılır, soyulur

gülümsetemezsin birini baskılarla

bu gösteride kanıtladı bunu Qaysar

yeryüzünün karşısında dimdik durarak…

Qaysar tutsak, on yıl yatıp çıkmış babası

halkı ezilmiş, yurdu yakılmış, yıkılmış

gelecekleri söndürülmüş çocukların

yasaklanmış anadil, kapanmış okullar

silinmiş yok edilmiş izleri geçmişin

nice güldürülebilir bu kişioğlu…

Çin düzenlemişti bu büyük gösteriyi

onu çok güzel oynadı kızımız Qaysar…

Prof.Dr. TimurKocaoğlu Michigan Devlet Üniversitesi ABD.

ÇKP Faşist İşgalcıların yaptığı bu insanlık dışı alçak bu videoları hakkında paylaşımlar yapan Doğu Türkistan gönüllüsü Paylaşımcıların değerlendirmeleri ise şöyle ;

Meltem Deniz (ABD.) : Çok zavallı bir video olmuş. Bu videoya burada dalga geçip gülmeyecek bir tane bile Amerikalı bulamazlar. Fakat, bu video Türkiye’de yapılan bazı yayınları da hatırlatıyor bizlere. Bir keresinde de burada bir Bakan, Osmanlı’da ne menem insan hakkı olduğunu anlatmak için elma kopartan yeniçerinin kellesinin nasıl vurulmuş, onu anlatmıştı. Uygur meselesinde Türkiye’den çit yok çünkü hükümet öyle uygun görüyor Her halde. Bu tutum çok zavallı ve yazıklar olsun dedirtecek bir durum. En başta da Perinçek Çinlilerin bu baskı ve zulmünü savunuyor ve onları koruyor. Çin’in toplama Kamplarına ayni Çinlilerin ağzı ile orası “Eğitim Kampıdır.” dediğini kulaklarımla duydum.

Mustafa Görüryılmaz : Kameranın arkasında Çin polisi var.O yüzden yazılanı okumak mecburiyetinde kaldığı açık. Çok yazık denecek bir durum. TTKY

Share
408 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ